Na jablonecké půdě Ševci padli

Zlínu se na Jablonec dlouhodobě nedaří. Za posledních deset utkání ho ani jednou dokázal neporazit a to nezměnilo ani tentokrát. Jablonečtí v zápase dominovali a po gólech Lischky, Doležala, Holeše a Chramosty zvítězili 4:0.

Ve třetí minutě přiletěl nebezpečný centy domácích do vápna z kopačky Holeše a před dotírajícím útočníkem musel míč odklidit Hnaníček. Chvíli poté si Holeš potáhl míč do středu a jeho rána levačkou zamířila nad břevno zlínské branky. Jablonec měl v úvodu převahu a v osmé minutě měl velkou šanci Doležal. Ve vápně se dostal ke střele a Dostál jeho pokus vyrazil na roh.

V osmnácté minutě hlavičkoval Hübschman, ale byl zády k bráně a jeho pokus zachytil Dostál do náruče. Ve 27. minutě se kolem velkého vápna pěkně uvolnil Matejov, napřáhl ke střele, ale jeho rána skončila jen na bránícím hráči. O sedm minut později zahrávali domácí standardku ze strany do šestnáctky, tam se ve zmatku protlačil k míči Doležal a vypálil. Na malém vápně však nedokázal procedit míč přes bránící zlínské hráče, a tak si ševci mohli oddechnout.

V 39. minutě zahrávali Zlínští roh, ten dopadl na hlavu Vyhnala a jeho následný pokus k tyči musel Hrubý vyrážet. O chvíli později pak centroval ze strany Hanousek, na balón si vyskočil Doležal, jenž se dostal k hlavičce, ale jeho pokus dokázali ševci odvrátit na roh. Ten zahrával Trávník, míč odvrátil Beauguel, ovšem domácí se k němu opět dostali a hlavička Davida Lischky skončila za zády gólmana. Jablonec tak vedl 1:0.

Uběhly dvě minuty a se Zlínem to vypadalo ještě hůř. Kratochvíl dostal míč do vápna na Trávníka. Ten posunul míč do středu hřiště, kde na něj sice nedosáhl Kubista, ale Martin Doležal byl připraven a balón dorazil přes rozhozenou obranu do sítě. Zlínští tak odcházeli do kabin za stavu 2:0 pro Jablonec.

Na začátku druhé půle zahrávali domácí přímý kop kousek za velkým vápnem. Míč si ke střele postavil Hanousek, ale svůj pokus poslal nad břevno. V 56. Minutě unikal po straně Vyhnal, který poslal centr na zadní tyč, kde se do zakončení tlačil Matejov, ovšem neúspěšně. To na druhé straně to byla jiná písnička. Jablonec totiž v 57. minutě zvýšil na 3:0.

Jeden z Jabloneckých přiklepl míč na nohu Tomáše Holeše, ten se opřel z voleje do balónu a jeho pokus zapadl přesně k tyči zlínské branky. Dostál se natahoval marně. Potom se po rohu Podia pokoušel snížit skóre Beauguel, ale míč mu nesedl ideálně a zamířil nad branku. V 66. minutě pak zachránil ševce od další pohromy Dostál. Trávník se mezi několika obránci dokázal uvolnit ve vápně, protlačil se ke střele a tu musel likvidovat až zlínský gólman.

V 70. minutě pak natáhl k ráně z dálky Trávník, ale svůj pokus namířil mimo bránu Dostála. V 83. minutě ztrestali domácí ševce počtvrté. Jan Chramosta měl ve vápně místo i prostor ke střele, kterou procedil míč přes padajícího Dostála za čáru a bylo to 4:0. V 90. minutě pak pálil z dobré pozice ve vápně Doležal, ale Dostál reflexivně zasáhl. Utkání tak dospělo ke konci a výsledku 4:0 pro domácí.

FK Jablonec – FC Fastav Zlín 4:0

Branky: 42. Lischka, 45. Doležal, 57. Holeš, 83. Chramosta ŽK: 33. Trávník – 20. Vyhnal. Rozhodčí: Machálek – Moláček, Hrabovský. Počet diváků: 1 608.
FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník (81. Sobol), V. Kubista (75. Chramosta), Považanec, Kratochvíl (86. Janković) – Doležal, trenér: Rada.
FC FASTAV Zlín: Dostál – Hnaníček (6. Bačo), P. Buchta, Gajič – Matejov, Jiráček (C) (82. Slaměna), Li. Holík (65. Hronek), Podio, Bartošák – Beauguel, Vyhnal, trenér: Bílek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.