Na jablonecké půdě Ševci padli

Zlínu se na Jablonec dlouhodobě nedaří. Za posledních deset utkání ho ani jednou dokázal neporazit a to nezměnilo ani tentokrát. Jablonečtí v zápase dominovali a po gólech Lischky, Doležala, Holeše a Chramosty zvítězili 4:0.

Ve třetí minutě přiletěl nebezpečný centy domácích do vápna z kopačky Holeše a před dotírajícím útočníkem musel míč odklidit Hnaníček. Chvíli poté si Holeš potáhl míč do středu a jeho rána levačkou zamířila nad břevno zlínské branky. Jablonec měl v úvodu převahu a v osmé minutě měl velkou šanci Doležal. Ve vápně se dostal ke střele a Dostál jeho pokus vyrazil na roh.

V osmnácté minutě hlavičkoval Hübschman, ale byl zády k bráně a jeho pokus zachytil Dostál do náruče. Ve 27. minutě se kolem velkého vápna pěkně uvolnil Matejov, napřáhl ke střele, ale jeho rána skončila jen na bránícím hráči. O sedm minut později zahrávali domácí standardku ze strany do šestnáctky, tam se ve zmatku protlačil k míči Doležal a vypálil. Na malém vápně však nedokázal procedit míč přes bránící zlínské hráče, a tak si ševci mohli oddechnout.

V 39. minutě zahrávali Zlínští roh, ten dopadl na hlavu Vyhnala a jeho následný pokus k tyči musel Hrubý vyrážet. O chvíli později pak centroval ze strany Hanousek, na balón si vyskočil Doležal, jenž se dostal k hlavičce, ale jeho pokus dokázali ševci odvrátit na roh. Ten zahrával Trávník, míč odvrátil Beauguel, ovšem domácí se k němu opět dostali a hlavička Davida Lischky skončila za zády gólmana. Jablonec tak vedl 1:0.

Uběhly dvě minuty a se Zlínem to vypadalo ještě hůř. Kratochvíl dostal míč do vápna na Trávníka. Ten posunul míč do středu hřiště, kde na něj sice nedosáhl Kubista, ale Martin Doležal byl připraven a balón dorazil přes rozhozenou obranu do sítě. Zlínští tak odcházeli do kabin za stavu 2:0 pro Jablonec.

Na začátku druhé půle zahrávali domácí přímý kop kousek za velkým vápnem. Míč si ke střele postavil Hanousek, ale svůj pokus poslal nad břevno. V 56. Minutě unikal po straně Vyhnal, který poslal centr na zadní tyč, kde se do zakončení tlačil Matejov, ovšem neúspěšně. To na druhé straně to byla jiná písnička. Jablonec totiž v 57. minutě zvýšil na 3:0.

Jeden z Jabloneckých přiklepl míč na nohu Tomáše Holeše, ten se opřel z voleje do balónu a jeho pokus zapadl přesně k tyči zlínské branky. Dostál se natahoval marně. Potom se po rohu Podia pokoušel snížit skóre Beauguel, ale míč mu nesedl ideálně a zamířil nad branku. V 66. minutě pak zachránil ševce od další pohromy Dostál. Trávník se mezi několika obránci dokázal uvolnit ve vápně, protlačil se ke střele a tu musel likvidovat až zlínský gólman.

V 70. minutě pak natáhl k ráně z dálky Trávník, ale svůj pokus namířil mimo bránu Dostála. V 83. minutě ztrestali domácí ševce počtvrté. Jan Chramosta měl ve vápně místo i prostor ke střele, kterou procedil míč přes padajícího Dostála za čáru a bylo to 4:0. V 90. minutě pak pálil z dobré pozice ve vápně Doležal, ale Dostál reflexivně zasáhl. Utkání tak dospělo ke konci a výsledku 4:0 pro domácí.

FK Jablonec – FC Fastav Zlín 4:0

Branky: 42. Lischka, 45. Doležal, 57. Holeš, 83. Chramosta ŽK: 33. Trávník – 20. Vyhnal. Rozhodčí: Machálek – Moláček, Hrabovský. Počet diváků: 1 608.
FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Trávník (81. Sobol), V. Kubista (75. Chramosta), Považanec, Kratochvíl (86. Janković) – Doležal, trenér: Rada.
FC FASTAV Zlín: Dostál – Hnaníček (6. Bačo), P. Buchta, Gajič – Matejov, Jiráček (C) (82. Slaměna), Li. Holík (65. Hronek), Podio, Bartošák – Beauguel, Vyhnal, trenér: Bílek.

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového