Search
Close this search box.

Hrdina nedělního zápasu Gazda ani nevěděl, jak se z gólů radovat

Vedle už klasické opory v podobě brankáře Jakuba Sedláčka je potřeba pro nedělní duel na ledě Mladé Boleslavi zařadit také hrdinu zápasu Daniela Gazdu. Zlínský jednadvacetiletý obránce se podílel na všech gólech PSG a radoval se nejen z výhry 3:2, ale i ze svého prvního extraligového gólu. Tedy vlastně gólů… „Ani jsem nevěděl, jak se radovat,“ usmál se s tím, že i puk mu musel přivést spoluhráč Michal Popelka.

Gazda nejprve přesnou asistencí nachystal gól Edgarsi Kuldovi, který ve 23. minutě při dlouhé pětiminutové přesilové hře otevřel skóre zápasu. „Bylo to pro vývoj utkání klíčové. První třetinu na nás soupeř vletěl (pozn. aut.: střely 16:3 pro MB), takže jsme museli z té dlouhé přesilovky dát gól,“ řekl mladý zadák.

Pak už přišly jeho chvíle. Ve 29. minutě sice jeho střela do branky nepropadla, domácí si však do ní kotouč nešťastně dopravili sami. Trefa tak byla připsána Gazdovi. „Nebyla tam clona, ale projel tam nějaký hráč a byl tam trochu zmatek. No a podruhé už výborně clonil Štěpán Fryšara, jeho černá práce tomu hodně pomohla,“ navázal Daniel Gazda na moment ze 35. minutě, kdy jeho dělovka skončila v horním růžku mladoboleslavské svatyně. Rána to byla náramná, gólman Krošejl se za kotoučem ani neotočil…

Na tento gól sice ještě Bruslaři reagovali snížením na 2:3, více se už ale nestalo. „Nedá se říct, že bychom si ten závěr úplně pohlídali, ale máme tři body, to je hlavní,“ pověděl Gazda.

Berani druhý duel po sobě zvládli s vysokou produktivitou, proti Chomutovu brali dva body, když na střely prohráli 17:32, v Boleslavi dokonce 16:39. „Šlo poznat, že je Bolka v krizi, pálili dost, ale jako vždy nás podržel Kuba Sedláček,“ zmínil důležité jméno v kádru PSG Gazda.

Pro něj to bylo dlouhé čekání, v předchozích 43 duelech v extralize nasbíral jen čtyři asistence. „Je to super pocit, konečně to tam spadlo. Loni v juniorce jsem byl zvyklý dávat góly, letos v extralize to tam nespadlo. Ale nijak jsem nepropadal panice, věděl jsem, že ty šance mám, že to jednou přijde,“ pověděl hráč s číslem 65. Mimochodem, v loňské sezóně v juniorce ve 31 zápasech nasbíral stejný počet bodů za 13 gólů a 18 asistencí.

Obránce Daniel Gazda ke svým defenzivním činnostem přidal na ledě Mladé Boleslavi dva góly a nahrávku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient