Search
Close this search box.

Muži se nelíbilo rozhodnutí úřadu, napadl vedoucí

Ve středu 14. března 2018 v ranních hodinách pětačtyřicetiletý muž v budově Okresní správy sociálního zabezpečení v Rakovníku napadl úřední osobu. V kanceláři vedoucí oddělení nemocenského pojištění se domáhal vyřízení události, když tento muž, jako osoba v pracovní neschopnosti neotevřela 9. března tohoto roku vstup do svého bydliště kontrolorovi Okresní správy sociálního zabezpečení, který prováděl kontrolu dodržování léčebného režimu v době pracovní neschopnosti. Podezřelý neotevřel, proto mu byla ze strany OSSZ Rakovník zaslána výzva k prokázání skutečností o nepřítomnosti v místě bydliště, kterou musí vyplnit ošetřující lékař, který jediný může potvrdit skutečnosti, proč nemohl otevřít vstup do bydliště.

Když se muž dověděl, že musí sám zajistit sdělení lékaře, požadoval, aby to vyřídila výše uvedená vedoucí příslušného odboru. Ta mu sdělila, že ona nic zařizovat nebude a pokud tak neučiní muž, bude s ním muset zahájit řízení pro porušení léčebného režimu. Po tomto oznámení k ní okamžitě přistoupil a fyzicky ji napadl. Poté urážel další zaměstnankyně úřadu, které se vedoucí zastaly, a dále si vybíjel svou zlost na vstupních dveřích, které vysadil.

Skutek byl ihned po incidentu nahlášen Policii ČR a podezřelý muž byl po předchozím souhlasu Okresního státního zastupitelství Rakovník v odpoledních hodinách zadržen a umístěn do policejní cely. Následující den bylo muži ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient