Search
Close this search box.

Moravskoslezský kraj vyčlení z rozpočtu 200 milionů na podporu sportu

I v příštím roce se v mohou fanoušci těšit na spoustu prestižních sportovních akcí. Větší příspěvek dostanou i sportovní kluby a organizace, kraj opět podpoří i hendikepované sportovce. Finanční podpora sportu bude kraj celkově stát 200 milionů korun.

„Prestižní sportovní akce našemu regionu zvyšují kredit. Do Moravskoslezského kraje se díky nim sjíždí špičkoví světoví tenisté, atleti nebo třeba hokejisté. Za těmi k nám pak míří sportovní fanoušci z ostatních koutů republiky nebo i ze světa. Kraj významné sportovní akce podporuje i z jiného důvodu. Nejrůznější závody nebo utkání nás všechny motivují k aktivitě a ke zdravému pohybu,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a dodal, že na podporu kraje se kromě vrcholových sportovců mohou spolehnout také sportovci s hendikepem nebo sportovní kluby a menší organizace.

„Žádosti o podporu na činnost sportovních organizací začala letos administrovat Česká unie sportu. Přidělování financí je teď transparentnější a objektivnější. Díky tomuto novému způsobu podpoříme o čtvrtinu více zájemců. Jsem rád, že krajští zastupitelé předložený návrh České unie sportu schválili. Kraj tak vyhoví 424 žádostem na příspěvky v celkovém objemu 29 milionů korun,“ vysvětlil náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a dodal, že předpokládá, že se počet podpořených projektů v příštím roce navýší ještě výrazněji.

O dotaci si u unie sportu zájemci žádali v průběhu září tohoto roku. Seznam subjektů a navržené výše finančních prostředků dnes (13. 12.) schválilo krajské zastupitelstvo.

„Na začátku roku 2019 budou podepsány smlouvy s jednotlivými organizacemi. Na základě těchto smluv pak organizace obdrží schválenou finanční podporu. Věřím, že tento systém bude sportovcům v našem regionu vyhovovat. Považuji za důležité podpořit i menší kluby a spolky. Průzkum ze začátku tohoto roku nám totiž ukázal, že by tři čtvrtiny těchto sportovních organizací neměly prostředky na svou činnost,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

Zastupitelé Moravskoslezského kraje také schválili nový koncepční dokument, který definuje způsob, jakým bude Moravskoslezský kraj podporovat sport v příštích šesti letech. „Plán rozvoje sportu pro období let 2019-2026 určuje prioritní oblasti sportu a pohybových aktivit a rámec jejich finanční podpory,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny. Vyjmenoval také významné projekty, které Moravskoslezský kraj v příštím roce podpoří. Jsou jimi například pořádání MS v hokeji hráčů do 20 let, MS handicapovaných hokejistů, únorová utkání reprezentačních výběrů ve FED Cupu a Davis Cupu nebo Zlatá Tretra. „Plánujeme také rekonstrukce nebo výstavby nových sportovišť u škol, přispějeme na výstavbu sportovní haly ve Frýdku-Místku, rekonstrukci areálu skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm nebo fotbalového areálu Bazaly,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient