Letuška našla na toaletě obrázek s bombou. Ruzyně zažila policejní manévry

Včerejší let z Manchesteru do Prahy do Velké Británie měl nečekaný závěr. Důvodem byl nález obrázku s bombou na toaletě letadla.

Před příletem do Prahy našla jedna z letušek na toaletě papírek , na kterém byla nakreslena bomba. Okamžitě svůj nález oznámila pilotovi. „Na toaletě v letadle nalezla letuška papírek, na kterém byla namalovaná bomba. Kapitán letadla proto informoval řídicí věž a na místo vyrazili policisté,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Po chvíli následovaly na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni rozsáhlé policejní manévry. Letadlo začali prohledávat pyrotechnici. V okolí letadla se pohybovali letištní hasiči. „V rámci daných postupů musíme vytěžit všechny cestující, zda neviděli někoho podezřelého a podobně. Všichni jsou již mimo letadlo a někteří již opustili letiště. Žádná bomba nebyla při prohlídce letadla nalezena,“ doplnila mluvčí.

I všech 183 cestujících prošlo důkladnější kontrolou. „Situace vliv na provoz letiště neměla. Žádné přílety ani odlety nebyly žádným způsobem ovlivněny,“ řekla tisková mluvčí letiště Marika Janoušková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak