Search
Close this search box.

Mladí Viktoriáni se zúčastnili turnaje v Holandsku

Minulý víkend se přerovští Viktoriáni již podruhé vypravili do holandského města Cuijku, na prestižní turnaj AVIKO CUP. Na této akci se ve čtyřech kategoriích představilo takřka 90 týmů z Holandska, Belgie, Německa, Velké Británie a díky Viktorce i z Česka. Přerovský tým vyslal do Cuijku tři týmy žáků. V kategorii U13 startovali kluci a holky ročníku 2005, tedy přerovská U13 a v kategorii U15 měla Viktorka hned dvojí zastoupení, obě družstva starších žáků, jak U14, tak U15. Cesta autobusem byla dlouhá a náročná, ale trenéři ji klukům a holkám zpestřili zastávkou v Dortmundu a prohlídkou Westfálského stadionu, domácí Borussie. Pro všechny to byl velkolepý zážitek i díky výbornému průvodci, který prozradil i ty nejzajímavější perličky. Do Cuijku dorazili v pátek večer, kde je domácí ubytovali a dlužno říci, že se o Viktoriány starali po celý víkend jako o národní poklad. Patří jim za to velký dík.

V sobotu a v neděli pak už probíhaly souboje na hřištích, ve všech kategoriích. K dispozici byla jedna umělá tráva a dalších sedm travnatých hřišť. Sobota se Viktoriánům náramně povedla. Všechna tři družstva vyhrála své skupiny, U13 bez ztráty kytičky, s plným počtem 15 bodů, při skóre 12:2, U14 třikrát vyhrála, dvakrát remizovala a ovládla svou skupinu se ziskem 11 bodů a skóre 6:1, poslední tým Viktorky, U15, čtyřikrát zvítězil a jednou remizoval a získal tedy 13 bodů a skóre 8:0. Všechny týmy tak v neděli mohly bojovat o celkové prvenství ve finálových skupinách. Třináctka si pak odpoledne užila koupání ve zdejším krásném jezeře a večer se všichni mohli zúčastnit velké diskotéky na hřišti. Večerka se ale dodržet musela, hlavně u těch nejmladších, vstávalo se už o půl osmé.

Nejdříve, stejně jako v sobotu, se dopoledne představila U13. Její spanilou jízdu turnajem nakonec nedokázal zastavit nikdo a první ztráta přišla až v posledním utkání, když „pouze“ remizovala. Čtyři výhry, jedna remíza, 13 bodů a skóre 7:1 byla finálová vizitka nejmladších Viktoriánů v Holandsku a jasné první místo v konkurenci 24 týmů. Po sobotních výsledcích, se na kluky a holky chodilo dívat celé vedení turnaje, tak moc se jim jejich hra líbila, nevynechali ani jeden nedělní zápas. Odpoledne se představili i starší žáci. Nedařilo se jim hlavně střelecky a to rozhodlo. V nedělních kláních se do černého netrefila ani U14, ani U15. Oba shodně jednou prohráli a čtyřikrát remizovali 0:0. I jejich vzájemný souboj skončil bezbrankovou remízou a nedá se říct, že by šance nebyly, ba právě naopak, bylo na co koukat. Kluci si nic nedarovali a chodili do sebe, jako kdyby na druhé straně stál úhlavní nepřítel. Tak moc chtěli jeden druhého pokořit. Nakonec z toho bylo pro U15 krásné 4. místo a jen díky horšímu skŕe skončila U14 na 6. místě. I tak ale mezi trenéry panovala spokojenost, vždyť obstát v konkurenci 20 týmů, je velkým úspěchem a důkazem, že ten fotbal v Přerově děláme dobře.

Krásný turnaj jako vždy, výborný servis, skvělá organizace a velký dík domácím pořadatelům. Není divu, že třeba Britové do Cuijku jezdí už 40 let. Přerov, stejně jako obě města, uzavřel s domácím týmem VV SIOL Cuijk přátelství a družbu, která bude stvrzena tabulemi, jenž budou viset na obou stadionech, jak v Cuijku, tak i v Přerově.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient