Emil Pernica: Někteří patrně ztratili paměť

Dnešní moderní technika nám umožňuje mapovat vzdálenou i bližší historii, dění v naší republice. Sedmého října 2010 napsal denik.cz »Miroslav Poche z ČSSD rezignuje na své funkce«. ČTK to tehdy podle článku deniku.cz řekl předseda pražské sociální demokracie Petr Hulinský. Podle Hulinského jednal Poche v rozporu se stranickými principy. Tehdejší ústřední manažer ČSSD trval na tom, že je účetnictví ČSSD v naprostém pořádku. »Je to osobní selhání, za které musí Poche nést důsledky.« Poche tehdy údajně skrytý dar sám přiznal. Zřejmě před pár lety u něho tak trochu zvítězil smysl pro realitu. Doba se však změnila.

Poche nám zestárl a řídí se heslem »čím víc urvu, tím lépe se budu mít«, a to bez ohledu i na své stranické kolegy. Že by přemýšlel o tom, do jakého problematického stavu se dostává jednání o vládě, u něj nepřichází v úvahu. Vlastní zájmy jsou nadřazeny zájmům občanům i naší republiky. Argumentace typu, že je příbuzným prezidenta Masaryka, je poněkud neadekvátní. Ne každý příbuzný musí být čistý jako lilie. Moderní doba je velice zrádná v tom, že internet uchovává názory jednotlivců, politiků i články médií. V mnohých případech by právě politici byli rádi, aby se zapomnělo na jejich dřívější výroky.

Své problémy s finančními dary nebo fiktivními sponzory měly i jiné strany. Mnohé z nás by zajímalo, zdali pánové, kteří se tehdy ke kauze Pocheho vyjadřovali, dovedou dnes hovořit pravdu. Možná, kdyby zapřemýšleli, našli by v ČSSD na funkci ministra vhodnějšího kandidáta. Právě o tom hovoří místopředseda strany Zimola, který nám sdělil, že strana má odborníků opravdu dost. Jak se toto zamotané klubíčko rozmotá, dnes nedokáže nikdo odhadnout. Je však pravdou, že dohody o budoucí vládě by neměly zkrachovat na jménu jedince, který je bezesporu nahraditelný.

Emil PERNICA, první místopředseda Jihomoravského KV KSČM

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.