Search
Close this search box.

Město rozdělilo dotaci od ministerstva kultury mezi šest subjektů

Jablonci nad Nisou pro letošní rok přidělilo Ministerstvo kultury z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón téměř 1,7 milionu korun. Město tuto částku rozdělilo mezi šest subjektů a zastupitelé odsouhlasili povinné podíly z městského rozpočtu v objemu 463 tisíc korun.

O příspěvek na závěrečnou III. etapu restaurování výmalby a štukové výzdoby kruchty a podkruchtí požádal kostel Povýšení sv. Kříže. Celkové náklady opravy se rovnají 130 tisícům korun, dotace z MK činí 65 tisíc a podíl města 13 tisíc korun.

Dům v Mlýnské ulici získá na výměnu oken a opravu části fasády v téměř milionové hodnotě dotaci ve výši 484 tisíc Kč a město se bude podílet necelými 100 tisíci.

Na výměnu střešní krytiny a opravu oplechování za více jak půl milionu korun dostane činžovní dům na adrese U Zeleného stromu 181 tisíc Kč od MK a přes 50 tisíc z městského rozpočtu.

Na opravu fasády domu v Korejské ulici za 1,1 milionu korun získal majitel 285 tisíc z programu MK a město se bude podílet 114 tisíci korun. Dům v Podhorské ulici za dotaci z MK 309 tisíc Kč a městský příspěvek 62 tisíc Kč získá 15 replik oken a vila v ulici V Nivách bude mít za celkem 1,2 milionu opravenou jednu stranu fasády a doplněné štukové ornamenty, na které ministerstvo přispěje částkou 371 tisíc Kč a město téměř 124 tisi korunami.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient