Search
Close this search box.

Malá Jituška se stala Nejmladší čtenářkou roku

Knihovna města Plzně vyhlásila nejmladší čtenářku města Plzně za rok 2017. Stala se jí dvouletá Jitka Pouchová a postoupila tak do celostátního kola, jehož vítěz bude slavnostně vyhlášen 4. dubna 2018 v přímém přenosu České televize v rámci předávání cen Magnesia Litera 2018. Do základního kola soutěže se letos v Plzni z dvanácti provozů městské knihovny přihlásilo 60 dětí (28 dívek a 32 chlapců) z celkem 41 rodin. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 17. března v Polanově síni Knihovny města Plzně.

Jituška navštěvuje spolu s maminkou Janou a pětiletou sestrou Julinkou tři provozy Knihovny města Plzně, a to Knihovnu Vinice, Obvodní knihovnu Lochotín a Ústřední knihovnu pro děti a mládež. V loňském roce spolu uskutečnily v knihovně 36 návštěv a vypůjčily si celkem 93 knih pro děti, nejčastěji pohádky o zvířátkách a vílách.

Další ročník Čtenáře roku je jednou z akcí, jíž se Knihovna města Plzně připojila k celonárodní akci Březen – měsíc čtenářů. Kromě toho přichystala ve svých provozech mnoho zajímavých akcí, přednášek, besed, soutěží a výstav. Tradiční soutěž Čtenář roku vyhlašuje čtyři sta knihoven z České republiky. Smyslem projektu, který se koná od roku 2011, je posílit význam a prestiž četby a vyzdvihnout čtenáře, kteří knihovny nejvíce navštěvují a využívají jejich služeb.

Nejmladší čtenář by si měl pravidelně půjčovat knihy odpovídající jeho věku prostřednictvím rodičů, a to nejméně jednou měsíčně, a účastnit se akcí knihovny pro odpovídající věkovou skupinu. Jako pomocné kritérium může sloužit i počet výpůjček v minulém roce nebo skutečnost, že čtenář má v knihovně registrované další členy rodiny, kteří společně s ním knihovnu navštěvují či s ní spolupracují.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient