Jihlavě se vrátí téměř 600 tisíc korun

U Okresního soudu v Jihlavě padl další z rozsudků týkajících se sporu mezi statutárním městem Jihlavou a Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Svazek na začátku října stáhl v návaznosti na rozhodnutí Městského soudu v Praze dřívější žalobu vůči Jihlavě o více než 134 milionů korun. Okresní soud nyní řízení zastavil a v usnesení ze dne 22. října 2018 uložil svazku uhradit městu náklady řízení ve výši 594.594,- Kč. Rozhodl také o vrácení poměrné části soudního poplatku zpátky svazku. Poplatek zaplacený při podání žaloby bude pokrácen o 20% srážku, svazku bude vráceno 2.352.952,- Kč, státu zůstává 588.238,- Kč.

„SVAK nadále nesmyslně prohlubuje finanční ztrátu způsobenou svým členským obcím. Jenom touto žalobou tratil skoro 1,2 milionu korun, a když spočítáme všechny předchozí ztráty, dostáváme se již na číslo 38 milionů. Svým jednáním škodí jak Jihlavě, tak i svým členům. Právní postup města přináší své ovoce a zdravý rozum začíná vítězit,“ uvádí náměstek primátora Jaromír Kalina.

Rozhodnutí není pravomocné, lze očekávat, že se SVAK proti němu odvolá.

V listopadu bude Městský soud v Praze rozhodovat i o prvním nepeněžitém nároku statutárního města Jihlavy vůči svazku, a to o majetku s právem hospodaření.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.