Hudba se v Prachaticích rozezněla všemi směry

Pátek 2. listopadu se nesl ve znamení velkého koncertu v prachatickém v Městském divadle. To bylo diváky zaplněné do posledního místečka. Aby také ne. Koncert, který se jmenoval Hudba všemi směry, byl totiž tentokrát zároveň slavnostním křtem nového CD prachatických klarinetistů. A zájemci si nové CD klarinetistů Jana Hovorky, Petra Chalupského, Tomáše Janouška a Vítka Neužila za doprovodu zpěvu Petry Sovové mohli na místě také zakoupit.

Koncert skvěle uváděla Růžena Štemberková. Jako hosté vystoupili s mluveným slovem Marcela Haspeklová, příčné flétny v čele s Kateřinou Weissovou, klavíristka Drahoslava Satorová a mladý a nadaný klarinetista Tomáš Mayer. Kmotry byli Filip Jančík, Drahoslava Satorová, Růžena Štemberková, Marcela Haspeklová, Kateřina Weissová a Jiřina Dolejšková.

Koncert byl také zároveň tichou vzpomínkou na dvě významné osobnosti oblasti hudební kultury, které se bohužel již tohoto koncertu nemohli zúčastnit. Jsou jimi prachatický skladatel a profesor František Jančík, a Jan Markovec – skvělý muzikant, dirigent a bývalý ředitel ZUŠ Prachatice, který nás před pár dny opustil, přestože do poslední chvíle doufal, že se koncertu zúčastní.

Nové CD obsahuje pěvecká čísla Petry Sovové za doprovodu klarinetů a to z oblasti vážné hudby i hudby lehčího žánru. Petra zde zpívá skladby Antonína Dvořáka, George Bizeta, Guiliho Cacciniho, Augustina Lary i Františka Jančíka. Posledně zmiňovaný autor napsal jednu z posledních písní právě Petře na tělo a otextovala ji Marcela Haspeklová. Jmenuje se Zpívám, tancuju. Posluchači zde zároveň mohou najít také mnoho známých instrumentálních melodií v podání klarinetového kvarteta v duchu swingu, filmové tvorby a jiných žánrů.

Koncertem se nesla skvělá atmosféra a věříme, že se přenesla i na posluchače, což mimo jiné dosvědčují milé a sympatické reakce návštěvníků koncertu. Nezbývá než jim z celého srdce poděkovat a popřát, ať se jim nové CD zalíbí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.