Studenti střední školy se zapojili do projektu Barevná nemocnice

Barvy, nápady a hlavně mládí. To jsou základní parametry projektu Barevná nemocnice, do kterého se zapojili studenti Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu, kteří se snaží svými nápady a následnou realizací probarvit tmavší místa nemocnice. Cílem této spolupráce je zpříjemnění prostředí nemocnice nejen pro pacienty, ale i zaměstnance, aby se v ní všichni lidé cítili dobře.

Prvním dílem středoškolských umělců byly barevné trojúhelníky ve spojovací chodbě, druhým bylo panorama Plzně v nově zrekonstruovaném vchodu B. Dalším dílem byla instalace dřevěné dekorace na téma moře a jeho živočichové na dětském pokoji Neurochirurgické kliniky a zajímavým počinem bylo vytvoření videospotu loňského Mezinárodního dne dětí ve FN Plzeň. Nedávno nadaní mladí umělci zpestřili svými malbami betonové zátarasy na parkovišti v lochotínském areálu.

Studenti přináší do nemocnice nápaditost, jejich mládí přináší zajímavé myšlenky. Upřímné poděkování patří šikovným studentů a zároveň i vedení Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu, mnohá místa ve FN Plzeň jsou barevnější a veselejší.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak