Search
Close this search box.

Hořel rodinný dům, škoda je 250 tisíc Kč

Požár rodinného domu byl ohlášen v 17:59 hodin. Bojovat s plameny vyjeli profesionální hasiči z požární stanice Uherské Hradiště a Uherský Brod, a dobrovolní hasiči obcí Pašovice a Velký Ořechov, se čtyřmi zásahovými automobily, s jednou výškovou technikou a jedním dopravním automobilem.

V době příjezdu hasičů se v domě nenacházely žádné osoby. Hořelo v jedné místnosti v podkroví domu. Hasiči v dýchacích přístrojích uhasili požár s jedním vysokotlakým proudem vody a s jedním útočným proudem C. Následně rozebírali dřevěný strop a dohašovali ohniska v mezistropu. Teplotu stavebních konstrukcí hasiči měřili termokamerou. K odvětrání vnitřních prostor domu použili přetlakový ventilátor.

Majitel domu hasičům sdělil, že v době vzniku požáru pracoval na zahradě. Všiml si, že se kouří ze střechy. Se sousedem vběhli do domu a snažili se požár uhasit jedním hasicím přístrojem. To se jim však nepodařilo.

Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na komínu. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 250 000 korun. Včasným zpozorováním a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2 000 000 korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient