Hokejisté Zlína skončili suchou přípravu a těší se na letní dovolenou

(Aktualizováno před )

Nepříliš populární letní příprava je zdárně v cíli. Hokejisté extraligového týmu Berani Zlín mají za sebou poslední tréninkovou jednotku na fotbalovém hřišti v Mladcové a předposlední červnový den nastupují na letní dovolenou. Za sebou mají devět týdnů suché přípravy a dále týden individuální přípravy na přelomu května a června. „Celkově jsme s přípravou spokojení, pár drobností se vždy najde. Nejednalo se o nic vážného, co by zabránilo naplnit suchou přípravu v celém rozsahu,“ řekl Robert Svoboda, hlavní trenér Berani Zlín.

Berani se drželi podobného modelu přípravy na suchu jako v loňské sezoně, k tomu pilovali především střelbu na suchu. „Na tuhle dovednost jsme se důkladně zaměřili, je potřeba ji stále zdokonalovat podobně jako buly, což je dlouhodobě naše slabina. Pořád se bavíme, že nám nejde koncovka a zakončení. Některé kluby realizují tuto dovednost na ledové ploše, ale umíme si poradit. Kluci na to reagovali velmi dobře, pořád se na suchu běhá nebo se zvedají činky, letos přišla pro extraligový tým tato změna,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér Berani Zlín.

Na začátku června se k týmu připojil i urostlý forvard Michal Poletín z Chomutova, výrazná letní posila pro zlínský hokej. „Michal je hokejista, se kterým počítáme do klíčové pozice pro tým. Má výborné fyzické parametry, prosadí se před bránou a je velmi dobrý střelec. Potřebuje mít v týmu tyto urostlé hráče, v obraně je podobný typ Jakub Ferenc, do ofenzivy přišel Nicolas Werbik. Dříve tuto roli plnil ve Zlíně Bedřich Köhler. Věříme, že Poletín bude hodně platným hráčem,“ řekl zanedlouho jednapadesátiletý zlínský kouč.

Žižka a spol. odehrají před startem extraligy celkem osm přípravných zápasů. Ty odstartují ve čtvrtek 9. srpna na domácím ledě s Duklou Jihlava. Duel se započítává do přerovského turnaje Zubr Cup, kde dále startují pořádající Přerov a účastník slovenské ligy z Nových Zámků. Svěřenci hlavního trenéra Roberta Svobody se dále utkají s extraligovou Olomoucí, síly změří s účastníkem EBEL ligy ze Znojma nebo slovenským Zvolenem. „Jednotlivé extraligové týmy mají v přípravě různý program, některé hrají Ligu mistrů. Nechceme se hned na začátku přípravy měřit s extraligovými týmy. Důležité je získat zápasový rytmus a hrát s dobrými soupeři.. Zápasy pro nás budou velmi dobrou zkouškou, Olomouc, Znojmo a Jihlava jsou velmi dobří soupeři v přípravě,“ vysvětlil Svoboda. V rozpisu došlo ještě ke změně, příprava se Znojmem se odehraje ve čtvrtek 23. srpna na zlínském ledě.

Z hráčského kádru odchází na hostování obránci Martin Padrnos do prvoligového Přerova a Oldřich Horák do Poruby. Na sever Moravy dále zamíří k týmu nováčka WSM ligy na zkoušku bek Daniel Gazda. „Zadní řady máme víceméně vyřešené. Nebráníme se ještě posílení v ofenzivě,“ řekl závěrem Robert Svoboda.

Zlínští hokejisté mají před sebou třítýdenní letní dovolenou a v pondělí 23. července vyjedou poprvé na ledovou plochu v rámci nové sezony. Nový ročník extraligy začne v pátek 14. září, Zlín hraje na úvod doma s Třincem.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz