Policisté odhalili nelegální ubytovnu v Kralupech nad Vltavou

Kralupští policisté ve spolupráci s cizineckou policií provedli 18.června kontrolu objektu, ve kterém má údajně jeho majitel nelegálně provozovat ubytovnu. Policisté se zaměřili na dodržování povinností stanovených zákonem č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky, odhalování a předcházení nelegální migraci cizinců na území ČR, na kontrolu pravosti cestovních dokladů a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech.

Hlídky na místě zjistily, že objekt je skutečně používán jako ubytovna. Zkontrolovaly 28 cizích státních příslušníků. V budově se nacházely kromě dospělých také jejich děti. Při kontrole nebyla hlídce předložena domovní kniha o evidenci ubytovaných, jelikož se na místě nenacházela kompetentní osoba, která by knihu předložila. Budova nebyla jakkoliv označena jako ubytovací zařízení.

Policisté nezjistili ze strany cizinců porušení zákona o pobytu cizinců na území České republiky. Žádná osoba, která se zde nacházela, nebyla hledaná ani pohřešovaná. Policisté informace o neoprávněně provozované ubytovně předali k dalšímu opatření a vyřešení finančnímu úřadu a dalším příslušným orgánům.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz