Search
Close this search box.

Fotbalisté FC Vysočina získali tři ocenění v anketě Sportovec Jihlavska 2017

Divadelní sál jihlavského DKO hostil ve čtvrtek 22. března slavnostní vyhlášení již 18. ročníku ankety o nejlepšího sportovce okresu Jihlava za rok 2017. Fotbalisté FC Vysočina v něm převzali dvě cenná třetí místa – pro útočníka Davise Ikauniekse v hlavní kategorii a pro brankáře Ondřeje Mastného v kategorii sportovců do 15ti let.

Ondřej Mastný náleží mezi nejlepší české gólmany ve své věkové kategorii, což jej vyneslo do rodícího se reprezentačního týmu U16. Přestože letos v březnu dosáhl teprve šestnácti let, tak už nyní figuruje v kádru staršího dorostu FC Vysočina. Není divu, že se ocitl v hledáčku scoutů předních evropských klubů.

Davis Ikaunieks zažil velmi úspěšný rok 2017. Zabydlel se v kádru lotyšské reprezentace, v níž dosud nastoupil do 16 zápasů a vstřelil 4 branky. Devíti zásahy a kvalitními výkony přispěl k záchraně FC Vysočina v nejvyšší soutěži v ročníku 2016/17. Ve své formě a přínosu týmu nepolevil ani v probíhajícím prvoligovém ročníku 2017/18. Po zásluze byl vyhlášen 2. nejlepším fotbalistou Lotyšska za rok 2017.

S ohledem na jeho současné zranění za něj ocenění v rámci čtvrtečního galavečera převzal Miroslav Fuks, marketingový manažer a tiskový mluvčí FC Vysočina. Doplňme, že vítězem hlavní ankety se stal Tomáš Šárik, světový šampion v silovém trojboji masters, před úspěchy ověnčenou Terezou Horákovou, plavkyní Jihlavského plaveckého klubu Axis.

Vyhlašovateli ankety o nejlepšího sportovce okresu Jihlava jsou Statutární město Jihlava, Jihlavská unie sportu, Dům dětí a mládeže Jihlava a Jihlavské listy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient