Search
Close this search box.

Dušan Salfický vsází na Pardubáky

Pondělní jednání představenstva Dynama rozhodlo o odvolání realizačního týmu A mužstva Dynama. Triumvirát Ladislav Lubina – Petr Čáslava – Richard Král nastoupil s tím, že nápomocen mu v roli sportovního konzultanta je Vladimír Martinec.

„Břetislav Kopřiva, Pavel Marek a Otakar Janecký tu od ledna roku 2017 odvedli spoustu práce pro klub, za ni bych jim chtěl poděkovat. O jejich další spolupráci budeme jednat v dalších dnech,“ řekl předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

„Chtěli jsme vedení týmu opřít o lidi, kteří jsou spjati s Pardubicemi a zaměřit se na to, aby přinesli impulz, energii a náboj do A týmu. Po zvážení všech možností jsme se rozhodli předat mužstvo Ladislavu Lubinovi, jenž má k dispozici asistenty Petra Čáslavu a Richarda Krále. Pomáhat jim v roli sportovního konzultanta bude Vladimír Martinec,“ pokračoval šéf klubu.

V nové roli v A týmu působí Petr Čáslava. „Řeší dlouhodobé zdravotní problémy, které mu neumožňují naplno hrát. V této nelehké situaci chce být klubu nápomocen, aby se dostal z herní krize. Zvažovali jsme jeho zapojení a po diskuzi s novým hlavním trenérem jsme se rozhodli, že Petr převezme roli asistenta,“ poznamenal Dušan Salfický.

„Richard Král zůstává hlavním trenérem akademie. Chceme zapojovat mladé kluky do prvního mužstva, proto vsázíme na toto propojení. Richard bude asistentem i u áčka, tedy chodit na tréninky a předávat informace od akademie. Richard má co přenést do áčka i k juniorům a tuto vazbu vnímáme perspektivně a pozitivně,“ nechal se slyšet generální manažer.

V roli sportovního konzultanta bude nápomocen Vladimír Martinec. „Je připraven nám v této nelehké situaci pomoci, má spoustu zkušeností. Razíme cestu, že více očí více vidí a on je schopen říci spoustu věcí pro zlepšení. Každý hokejový názor je dobrý a nápomocný. Jsme rádi a vážíme si toho, že pan Martinec kývl na nabídku pomoci,“ prohlásil Dušan Salfický.

„Chceme co nejrychleji zlepšit herní projev a tedy i výsledky A týmu. V tabulce se chceme odpoutat od jejího dna. S příchodem nových trenérů a po konzultaci s nimi chceme situaci pomoci příchodem nových hráčů. Jsme s nimi ve spojení a řešíme jejich možný příchod do Dynama,“ doplnil předseda představenstva hokejového Dynama.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient