Search
Close this search box.

Děti v pardubické nemocnici navštívila svatá trojice už s předstihem

V pardubické nemocnici se rozdávala mikulášská nadílka. Návštěvu Mikuláše, čerta a anděla pro děti připravili herci Východočeského divadla Pardubice.

Přestože počasí venku připomínalo během pondělního dopoledne spíše sychravý podzim, na hospitalizované děti v Pardubické nemocnici už dýchla zimní sváteční atmosféra. S předstihem si užily první prosincový svátek spojený s rozdáváním dárků. Pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie navštívil Mikuláš. Samozřejmě po jeho boku nechyběli ani čert s andělem.

Pochopitelně nepřišli s prázdnou. Mikulášskou nadílku v podobě balíčku s řadou laskomin dostalo každé dítě, které momentálně pobývá na lůžku v Pardubické nemocnici. Pro některé pacienty to byl dokonce překvapivý začátek hospitalizace. Ještě se nestihli po příjmu ani pořádně rozkoukat a už za nimi na pokoj přišel Mikuláš. Nadpřirozené bytosti však nerozdávaly dárky jen tak. V jejich rukách se objevily až poté, když si vyslechly básničku nebo písničku. Byť se ti menší trochu ostýchali nebo dokonce báli čerta, jehož pytel s „vyčuhujícími“ dětskými nožičkami u někoho vzbuzoval strach z cesty do pekla, nakonec všichni potěšili návštěvu. A odměnou jim byly dobroty a vřelá slova od Mikuláše, anděla, a nakonec i úsměv od čerta.

Zpestření pobytu dětí v Pardubické nemocnice již tradičně připravují herci Východočeského divadla Pardubice. Tentokrát mezi ně ve slušivém kostýmu Mikuláše zavítal Zdeněk Rumpík, sněhobílé šaty s andělskými křídly oblékla Veronika Malá a za čerta se převlékl Petr Červený.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient