Search
Close this search box.

Dorostenci SK Rakovník vyhráli nad Táborskem

Dorostenci SK Rakovník si museli na svůj první jarní soutěžní zápas počkat o týden déle, neboť s Hořovickem před týdnem z důvodu nezpůsobilého terénu nehráli. Na své umělé trávě je přivítalo Táborsko, které na podzim v Rakovníku vyhrálo 5:0.

Vstup do zápasu měli hosté skvělý. V 6. minutě našel Srnec milimetrovou přihrávkou mezi stopery rozběhlého Deveru, který obstřelil brankáře. Rakovník z prvního útoku vstřelil hned branku – 0:1. Domácí se nadechli k náporu. Hrálo se převážně na polovině hostů, kteří ovšem velmi dobře drželi svůj obranný blok a Táborsko nepouštěli do šancí. Domácí měli dvě nadějné šance v první půli, ale dvakrát zakončili mimo branku. V 41. minutě Kalaš našel z rohového kopu hlavu Trégra a bylo to 2:0.

Druhý poločas pokračoval v podobném trendu. Aktivní domácí měli problém s výbornou obrannou hrou Rakovníka. Pořádná šance v druhé půli přišla v 70. minutě po standardní situaci domácího týmu, kdy míč nešťastně za Týčeho záda poslal Čadek – 1:2. Vyrovnáno mohlo být v 75. minutě, ale to se v brance zaskvěl pohotovým zákrokem Týče. V 81. minutě hosté přišli s rychlým brejkem a Klímův nepovedený centr zapadl za záda domácího brankáře – 1:3. Na výhře hostů ani nic nezměnil závar domácích v 92. minutě, po kterém zvonilo břevno. Rakovničtí oplatili Táborsku podzimní prohru a odvezli si vzhledem k postavení týmů v tabulce nečekané tři body.

FK Táborsko B – SK Rakovník U-19 1:3

SK Rakovník U-19: Týče – Špaček, Trégr, Čadek, Jelínek – Devera, Šindler, Kalaš, Klíma – Tesař (85. Červený) – Srnec (90. Kotaska). Trenér: Marek Tvrz.

Marek Tvrz: „Dnes zaslouží všichni hráči velkou pochvalu, protože po celých devadesát minut plnili taktické pokyny na výbornou. Cesta k vítězství vedla skrz velmi zodpovědný výkon. Chyběli nám dnes dva klíčoví hráči. Tvořivý Čech a brankář Nosek. Noska plnohodnotně nahradil mladík Týče a tvořivost Čecha jsme nahradili týmovým výkonem. Věřím, že na výkon ze Sezimova Ústí navážeme za týden s Motorletem, kde jsme podobným výkonem vyhráli 2:1 na podzim.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient