Search
Close this search box.

Dobrovolníci z celé republiky se již chystají na úklid veřejných prostranství

Do již tradiční akce Ukliďme Česko zbývá již jen jeden měsíc. Letos se jedná přitom již o desátý ročník této dobrovolnické akce.

Do již tradiční akce Ukliďme Česko zbývá již jen jeden měsíc. Letos se jedná přitom již o desátý ročník této dobrovolnické akce.

Organizátoři už mají více než 2000 hlášených akcí. Desítky tisíc dobrovolníků se opět zapojí a budou uklízet v různých lokalitách, včetně lesů, obcí, měst, komunikací, řek a chráněných území.

Hlavní úklid se uskuteční v sobotu 1. dubna 2023 a bude zaměřen na úklid černých skládek a drobného nepořádku v přírodě, městech a obcích. Lidé stále mohou registrovat své akce na stránkách projektu www.UklidmeCesko.cz, kde mohou získat rady a pomůcky pro organizaci a propagaci svého úklidu. Organizátoři se mohou do 9. března zažádat o úklidové pomůcky, trička a samolepky pro účastníky.

I když hlavní termín pro jarní dobrovolnickou akci Ukliďme Česko je sobota 1. dubna, úklidy budou probíhat i později pro ty, kteří by to nestihli. Akce se ale nezaměřuje jen na uklízení odpadků, protože většina úklidů má také společenskou část nebo doprovodný program. Každý dobrovolník se navíc může zúčastnit fotosoutěže o zajímavé ceny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient