Search
Close this search box.

Do projektu Kniha je kamarád se zapojilo před 750 mladých čtenářů z ČR

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 byl vyhodnocen v zámku Vsetín mezinárodní projekt Kniha je kamarád. Zapojilo se do něj od září 2017 do února 2018 přes 750 mladých čtenářů z České republiky, Polska a Slovenska, kteří si vzájemně doporučovali knihy obrázkem, textem či kombinací obojího. Projekt připravili Střední škola Kostka, spisovatelka Šárka Junková, Muzeum regionu Valašsko, p. o., pod záštitou Obce spisovatelů ČR.

Ocenění si ze slavnostního odpoledne odneslo přes padesát mladých čtenářů z okolí Vsetína, například děti z MŠ Na Kopečku, ze školní družiny ZŠ Sychrov, ze S Luh a ZŠ Horní Lideč, ale také z pořadatelské Střední školy Kostka, kteří tvořili ilustrace v ateliéru Mgr. Němcové. Další desítky cen získali čtenáři z jiných lokalit, kterým byly zaslány poštou.

Skvělé hudební vystoupení si pro osmdesátku diváků v sále připravily studentky pedagogických oborů Střední školy Kostka pod vedení paní učitelky Bazelové. K pohodě hostů přispělo i to, že zámecké sály provoněla fairtradová káva, kterou hostům k ochutnávce zdarma nabízely studentky zabývající se problematikou fair trade, a to Anna Ševčíková, Pavla Drahoňovská a Jenifer Návratová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient