Search
Close this search box.

Do Liberce míří česká Carmen Kalivodová

Andrea Tögel Kalivodová, nejžádanější česká pěvkyně současnosti, bude hostem Libereckého adventu.

Mezzosopranistka, sólistka opery Národního divadla, se představí koncertním recitálem v kostele sv. Antonína Velikého v neděli 16. prosince od 16.00 hodin. Příznivci opery považují vystoupení „české Carmen“ za vrcholnou kulturní událost letošního roku pod Ještědem.

Hlavními atributy adventního koncertu budou klasické skladby spojené s vánočním časem, operní hvězdu doprovodí renomované Moravské klavírní trio. „Vstupenky lze zakoupit prostřednictvím portálu evstupenka,“ připomíná za pořadatele Michal Buzek ze společnosti Elset.

Pěvkyně Kalivodová je absolventkou konzervatoře v Brně, pražské Akademie múzických umění a stážistkou vídeňské hudební univerzity (Universität für Musik und Darstellende Kunst). V roce 2001 získala v Londýně první cenu Nadace Emy Destinnové v soutěži The Anglo The Anglo-Czechoslovak Trust. Roli Carmen ztvárnila na mnoha jevištích v Česku i v zahraničí. Jedinečná v ní je díky svým hlasovým a pohybovým schopnostem i temperamentu. Zpěvačka podporuje mladé talenty a trvale se věnuje charitě.

Program koncertu:

Johann Sebastian Bach/ Charles Gounod: Ave Maria
Giulio Caccini: Ave Maria
Thomaso Albinoni: Adagio
Gustav Blasser: Pohled ke hvězdám ¨ trio
Georg Goltermann: La Foi (Víra) ¨ trio
Adeste fideles – anonym z 18. století
Louis Abraham Niedermeyer (A. Stradella): Pietá, signore
Byla cesta, byla ušlapaná – Adam Michna z Otradovic
Nebeští kavalérové (kancionál) – Adam Michna z Otradovic
Antonín Dvořák: Biblické písně op. 99 /výběr/
Andrew Lloyd Weber: Pie Jesu

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient