Search
Close this search box.

Dětské oddělení nemocnice Rokycany převzalo dary z vánoční sbírky

Především hračky a výtvarné potřeby, ale také zavinovačky, pyžama nebo dečky získalo v uplynulých dnech darem dětské oddělení Rokycanské nemocnice. Přinesly je Slavěna Milnaříková a Eva Wágnerová, provozovatelky rokycanské restaurace a kavárny PapáTo Café, kde se opakovaně vždy o Vánocích koná dobročinná sbírka. Nové věci do ní dávají obyvatelé Rokycan i okolí. Nemocnice všem dárcům jménem svým i dětských pacientů velice děkuje.

„Už několik let vždy o Štědrém dnu pořádáme finanční sbírku pro Nadaci Kapka naděje. Předloni jsme si ale řekly, že když přispívají lidé z Rokycanska, že by výtěžek ze sbírky měl směřovat i někam k nám do regionu,“ vysvětluje Slavěna Milnaříková. „Proto jsme zároveň vyhlásili nefinanční sbírku pro dětská oddělení a to pro Rokycanskou nemocnici a pro nemocnici v Plzni.“

Prvně ženy vezly hračky a vybavení do nemocnic loni. Letos to bylo už podruhé. Dárků bylo ale mnohem více. „Informace o sbírce se rozšířila a je vidět, že lidé dávají místo peněz raději konkrétní věci a zvlášť pokud ví, kdo přímo ty jejich dárky dostane, že to bude právě dětské oddělení v nemocnici,“ doplňuje Eva Wagnerová s tím, že některé hračky byly evidentně koupené v ten samý den a právě pro dobročinnou sbírku.

V nemocnici dárky s díky převzala primářka a vrchní sestra dětského oddělení Jaroslava Paduchová a Radka Brožíková. „Jsme velice rádi, že lidé na nejmenší pacienty naší nemocnice myslí. Moc jim za každý dárek děkujeme. Hry, puzzle, omalovánky, pastelky a vůbec hračky jsme rozdělili na lůžkové oddělení i do ambulance,“ uvádí Jaroslava Paduchová. „Hospitalizované děti si při hře či malování zkrátí a věříme, že i zpříjemní pobyt v nemocnici, a pro pacienty v ordinaci jsou zase odměnou za jejich „statečnost“ při vyšetření,“ doplňuje primářka.

Sbírka z PapáTo Café není jedinou, která pomáhá dětskému oddělení Rokycanské nemocnice. Loni před Vánoci se v Rokycanech konal také dobročinný bazar a benefiční koncert, který pořádaly Michaela Nídelová a Dana Jágrová. Výtěžek byl 40 tisíc korun, za které ženy již pořídily obrazové tapety, povlečení, interiérové doplňky a chystají i další vybavení. Předávání probíhá postupně.

I tato aktivita se konala již podruhé a také lidem, kteří navštívili dobročinný bazar a koncert a přispěli tím k dalšímu zvelebování oddělení, nemocnice děkuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient