Search
Close this search box.

Čeští mladíci vstoupili skvěle do světového šampionátu

Česká hokejová dvacítka by ráda po čtrnácti letech opět získala na MS medaili. Ukončit dlouhé čekání by mohlo pomoci i domácí prostředí, protože světový šampionát se koná v Ostravě a Třinci. Český výběr dostal do skupiny Kanadu, USA, Německo a Rusko. A právě s posledně jmenovaným týmem se naši mladíci utkali na úvod mistrovství.

Česká republika – Rusko 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Naši hokejisté měli perfektní úvod. Ve 3. minutě se díky Kubíčkovi ujali vedení a za pět minut zásluhou Myšáka vedli 2:0. Avšak Rusům se za tři minuty povedlo snížit a v 15. minutě už bylo srovnáno.
Českým hokejistům se povedlo ve 26. minutě znovu dostat do vedení,a le Rusové hned vzápětí kontrovali. Přesto to byli češi, kdo nakonec šli do šaten s jednogólovým vedením.
Ve třetí třetině se nemohla dostat sborná do většího tlaku, protože se její hráči nechávali často vylučovat. Češi i když měli několikrát možnsot hrát přesilovku 5:3 už další gól nepřidali. Nijak je to ale nemuselo mrzet, protože už žádnou branku neinkasovali a mohli se tak radovat z úvodního vítězství.

Další utkání odehraje naše dvacítka v sobotu poti Německu. Pokud vyhraje, má už záchranu v podstatě jistou. Po vítězství nad Ruskem však možná budou mít Češi i vyší ambice. Ale zároveň je nutné tuto výhru brát s pokorou.

Myslím si, že jsme to rozhodli hlavně bojovností. Pokyny byly hrát jednoduše, to se nám dařilo, zblokovali jsme hodně střel. Není nic hezčího než porazit Rusy,“ uvedl obránce a kapitán výběru Libor Zábranský.

Branky a nahrávky: 3. Kubíček (Teplý, Jeník), 8. Myšák (Teplý), 26. Blümel, 38. Jeník (Teplý, Šír) – 11. Zamula (Chovanov, Denisenko), 15. Podkolzin (Marčenko, Romanov), 27. Zamula (Voronkov, Alexandrov). Rozhodčí: Lawrence (Kan.), MacFarlane (USA) – Obwegeser (Švýc.), Synek (SR). Vyloučení: 6:8, navíc Galeňuk (Rus.) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 8693.

Česko: Dostál – Zábranský, Klikorka, Kubíček, Kučeřík, Haš, Dajčar – Teplý, Jeník, Pekař – Pytlík, Šír, Lauko – Raška, Čajka, Myšák – Šik, Pavel, Blümel. Trenér: Varaďa.

Rusko: Askarov (41. Miftachov) – Žuravljov, Romanov, Zamula, Malyšev, Galeňuk, Pylenkov – Dorofejev, Chovanov, Denisenko – Alexandrov, Voronkov, Sokolov – Podkolzin, Morozov, Marčenko – Grošev, Sorkin, Rtiščev. Trenér: Bragin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient