Čeští mladíci vstoupili skvěle do světového šampionátu

Česká hokejová dvacítka by ráda po čtrnácti letech opět získala na MS medaili. Ukončit dlouhé čekání by mohlo pomoci i domácí prostředí, protože světový šampionát se koná v Ostravě a Třinci. Český výběr dostal do skupiny Kanadu, USA, Německo a Rusko. A právě s posledně jmenovaným týmem se naši mladíci utkali na úvod mistrovství.

Česká republika – Rusko 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Naši hokejisté měli perfektní úvod. Ve 3. minutě se díky Kubíčkovi ujali vedení a za pět minut zásluhou Myšáka vedli 2:0. Avšak Rusům se za tři minuty povedlo snížit a v 15. minutě už bylo srovnáno.
Českým hokejistům se povedlo ve 26. minutě znovu dostat do vedení,a le Rusové hned vzápětí kontrovali. Přesto to byli češi, kdo nakonec šli do šaten s jednogólovým vedením.
Ve třetí třetině se nemohla dostat sborná do většího tlaku, protože se její hráči nechávali často vylučovat. Češi i když měli několikrát možnsot hrát přesilovku 5:3 už další gól nepřidali. Nijak je to ale nemuselo mrzet, protože už žádnou branku neinkasovali a mohli se tak radovat z úvodního vítězství.

Další utkání odehraje naše dvacítka v sobotu poti Německu. Pokud vyhraje, má už záchranu v podstatě jistou. Po vítězství nad Ruskem však možná budou mít Češi i vyší ambice. Ale zároveň je nutné tuto výhru brát s pokorou.

Myslím si, že jsme to rozhodli hlavně bojovností. Pokyny byly hrát jednoduše, to se nám dařilo, zblokovali jsme hodně střel. Není nic hezčího než porazit Rusy,“ uvedl obránce a kapitán výběru Libor Zábranský.

Branky a nahrávky: 3. Kubíček (Teplý, Jeník), 8. Myšák (Teplý), 26. Blümel, 38. Jeník (Teplý, Šír) – 11. Zamula (Chovanov, Denisenko), 15. Podkolzin (Marčenko, Romanov), 27. Zamula (Voronkov, Alexandrov). Rozhodčí: Lawrence (Kan.), MacFarlane (USA) – Obwegeser (Švýc.), Synek (SR). Vyloučení: 6:8, navíc Galeňuk (Rus.) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 8693.

Česko: Dostál – Zábranský, Klikorka, Kubíček, Kučeřík, Haš, Dajčar – Teplý, Jeník, Pekař – Pytlík, Šír, Lauko – Raška, Čajka, Myšák – Šik, Pavel, Blümel. Trenér: Varaďa.

Rusko: Askarov (41. Miftachov) – Žuravljov, Romanov, Zamula, Malyšev, Galeňuk, Pylenkov – Dorofejev, Chovanov, Denisenko – Alexandrov, Voronkov, Sokolov – Podkolzin, Morozov, Marčenko – Grošev, Sorkin, Rtiščev. Trenér: Bragin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.