Search
Close this search box.

Sexuální harašení stojí brněnský basketbalový klub skoro 40 tisíc korun

I když se zápas Eurocupu mezi ženskými basketbalovými kluby KP Brno a izraelskou Ramlou odehrál už 4. prosince, až nyní má svou dohru (a pravděpodobně ne definitivní). Po utkání, které skončilo vítězně pro Brnanky (72:69) se u lavičky izraelského týmu nečekaně objevil příznivec hostujícího družstva a políbil na tvář dvě jeho hráčky.

„Jedenáct vteřin před koncem zápasu se neznámý muž, podle očitých svědků rusky mluvící příznivec hostů, nenápadně dostal až k lavičce izraelského týmu a políbil na tvář dvě jejich hráčky. Ty nebyly překvapené a vypadalo to, jakoby onoho muže znaly,“ řekl generální manažer KP Brno Richard Foltýn.

Jenže si toho všiml i delegát utkání, který dal podnět k mezinárodní disciplinární komisi, která v těchto dnech vyřkla verdikt za nedostatečnou pořadatelskou službu. „Na základě zprávy komisaře jsme dostali pokutu na nejspodnější možné hranici, tedy 1500 eur,“ uvedl Foltýn. Důvod? Dva polibky na tvář hostujících hráček, které byly označeny jako sexuální napadení bez známek agresivního chování.

Brněnský klub by se mohl odvolat, jenže…„To bychom museli složit nevratnou kauci ve výši 2000 švýcarských franků (téměř 47 000 korun),“ přidal funkcionář.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient