Čeští basketbalisté jsou opět blíže k historickému postupu

Osm a půl tisíce diváků vidělo dnes v pardubické hale strhující podívanou se šťastným konce pro český basketbalový tým. Našim reprezentantům se podařilo v kvalifikaci o MS porazit silné Rusko 80:78 a udělali důležitý krok k postupu na světový šampionát, který se bude konat příští rok v Číně.

Český tým nastoupil v silné sestavě v čele s hráčem NBA Tomášem Satoranským a evropskou hvězdou Janem Veselým. Pro úspěch v tomto zápase však bylo důležité, že se dařilo i ostatním hráčům. Např. nejvíce bodů zaznamenal Bohačík (19).

Zápas byl od začátku vyrovnaný, ani jeden z týmů nedopustil, aby mu ten druhý odskočil na výraznější rozdíl. Našim se dařilo především pod košem, Rusové byli zase úspěšnější ve střelách z dálky.
Pak ale postupně začali mít více navrch ruští basketbalisté, kteří se po polovině utkání dostali do vedení o devět bodů. Jenže naši kontrovali několika trojkami a byl znovu srovnaný stav.
Pak až do konce utkání se oba týmy střídaly ve vedení, až šest vteřin před závěrečným klaksonem vsítil rozhodující koš Satoranský.

Česko – Rusko 80:78 (27:24, 37:39, 56:58)
Nejvíce bodů: J. Bohačík 19, Satoranský 16, Schilb 13, Balvín 10, Veselý 9 – Chvostov 18, Šved 16, Kulagin 11, Klimenko 9. Fauly: 19:21. Trestné hody: 14/11 – 15/12. Trojky: 9:8. Doskoky: 44:21. Diváci: 8438.

Další zápasy ve skupině
Bulharsko – Francie 74:68 (45:44)
Finsko – Bosna a Hercegovina 85:81 (43:34)

Další utkání odehrají naši basketbalisté v neděli, kdy se střetnou s Bosnou a Hercegovinou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak