Search
Close this search box.

Čeští basketbalisté jsou opět blíže k historickému postupu

Osm a půl tisíce diváků vidělo dnes v pardubické hale strhující podívanou se šťastným konce pro český basketbalový tým. Našim reprezentantům se podařilo v kvalifikaci o MS porazit silné Rusko 80:78 a udělali důležitý krok k postupu na světový šampionát, který se bude konat příští rok v Číně.

Český tým nastoupil v silné sestavě v čele s hráčem NBA Tomášem Satoranským a evropskou hvězdou Janem Veselým. Pro úspěch v tomto zápase však bylo důležité, že se dařilo i ostatním hráčům. Např. nejvíce bodů zaznamenal Bohačík (19).

Zápas byl od začátku vyrovnaný, ani jeden z týmů nedopustil, aby mu ten druhý odskočil na výraznější rozdíl. Našim se dařilo především pod košem, Rusové byli zase úspěšnější ve střelách z dálky.
Pak ale postupně začali mít více navrch ruští basketbalisté, kteří se po polovině utkání dostali do vedení o devět bodů. Jenže naši kontrovali několika trojkami a byl znovu srovnaný stav.
Pak až do konce utkání se oba týmy střídaly ve vedení, až šest vteřin před závěrečným klaksonem vsítil rozhodující koš Satoranský.

Česko – Rusko 80:78 (27:24, 37:39, 56:58)
Nejvíce bodů: J. Bohačík 19, Satoranský 16, Schilb 13, Balvín 10, Veselý 9 – Chvostov 18, Šved 16, Kulagin 11, Klimenko 9. Fauly: 19:21. Trestné hody: 14/11 – 15/12. Trojky: 9:8. Doskoky: 44:21. Diváci: 8438.

Další zápasy ve skupině
Bulharsko – Francie 74:68 (45:44)
Finsko – Bosna a Hercegovina 85:81 (43:34)

Další utkání odehrají naši basketbalisté v neděli, kdy se střetnou s Bosnou a Hercegovinou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient