Hodila Plzeň debakl se Slavií už za hlavu? Zvládne Sparta bouřlivou kulisu v nenávistném prostředí Ostravy?

Po reprezentační přestávce se znovu rozjíždějí evropské fotbalové ligy. Česká nejvyšší soutěž je opět roztažena do čtyř dnů. Největším šlágrem bude určitě pondělní duel mezi Ostravou a Spartou.

Bohemians – Zlín (pátek – 18.00)
Zlínu se zatím velmi daří, je na čtvrtém místě těsně za trojlístkem největším favoritů (Slavia, Sparta, Plzeň). Z Bohemky se však příliš často body nevezou. „Lepší to bylo, když jsem tam byl domácí hráč a měl podporu fanoušků. To ale nic nemění na tom, že tam chceme vyhrát,“ říká zlínský obránce Zoran Gajič, který právě za pražský klub dříve hrál.

Příbram – Olomouc (sobota – 17.00)
Středočeský klub trochu ztrácí po skvělém začátku dech, zato Olomouci se zatím v tomto ročníku vůbec nedaří, z čehož vyplývá, že oba týmy potřebují kvůli psychické pohodě vyhrát. Z Příbrami odešel během reprezentační pauzy do Slavie Jan Matoušek, klub však nezahálel a přivedl pět nových hráčů – Ruslana Mingazova, Maria Holka, Radka Voltra, Dominika Dudu a Petra Pejšu.

Plzeň – Opava (sobota – 19.00)
Plzeňští hráči zažili v minulém kole debakl na Slavii (0:4). A ten teď budou chtít odčinit. Opava v minulém kole konečně vyhrála (porazila Jablonec 2:0), avšak přišla o trenéra Romana Skuhravého, který odešel do Čech (bude trénovat Duklu), aby byl blíže svému synovi. Nahradí ho Ivan Kopecký. „Roman tady odvedl velký kus práce a vtisknul mužstvu nějakou tvář. Chci na něj samozřejmě navázat, ale nechci chodit po špičkách. Cokoliv se může změnit, ale velkou revoluci dělat nebudu,“ podotkl nový opavský kouč.

Jablonec – Ml. Boleslav (neděle – 15.00)
Jablonci začne příští týden učinkování v Evropské lize, teď ale ještě musí být jeho hráči myšlenkami v první lize. Po zmiňované (nečekané) porážce v Opavě by rád severočeský klub zase zabral, aby mu neuteklo čelo tabulky. Mladá Boleslav zatím podává nevyrovnané výkony, ráda by už konečně zabrala a stoupala tabulkou výše. Teď jde o to, jestli na to má kádr…

Teplice – Karviná (neděle – 15.00)
To samé se dá říci o teplickém týmu, který už jen vzpomíná na dřívější léta, kdy hrál evropské poháry. To Karviné se teď povedlo dvakrát zvítězit a opustila sestupové příčky. „Víme, že není slabých soupeřů, čekáme proto s Karvinou těžké utkání, teď dva zápasy v řadě vyhrála. Věříme, že to utkání můžeme zvládnout,“ říká trenér FK Teplice Daniel Šmejkal.

Dukla – Liberec (neděle – 15.00)
Když k českému týmu nastoupí nový trenér, zpravidla mužstvo neprohraje. Jestli „nové koště“ dobře mete, se ukáže tuto neděli, kdy se Roman Skuhravý poprvé postaví na střídačku Dukly. Liberec je zatím nejlepší v remízách. Možná by se nezlobil za další, v pořadí pátou.

Slovácko – Slavia (neděle – 18.00)
Slávisté sice porazili Plzeň vysoko 4:0, ale zároveň se jí skoro půlka základní sestavy vrací z velmi nepovedeného reprezentačního klání. Teď bude záležet, jak se hráči (Zmrhal, Hušbauer, Souček, Bořil, Coufal a Tecl) dokáží psychicky zmátořit. Obránce Slovácka Jiří Krejčí však před Slavii varuje. „Slavia je v současnosti klub s nejlepší formou. My se musíme zaměřit na defenzívu, tak jak jsme hráli jarní zápasy, které jsme dokázali uhrávat s nulou, nebo s minimem obdržených branek. Teď naopak hodně branek inkasujeme. V tom se musíme zlepšit, a pak přijdou i branky dopředu.“

Baník Ostrava – Sparta (pondělí – 18.00)
Ostravskému Baníku se letos daří, i proto se očekává plný dům. Toto utkání je vždy velmi vyhrocené, jak mezi hráči, tak hlavně mezi fanoušky. Není jisté, zda už bude pro utkání připraven Milan Baroš, který v posledních týdnech laboroval se zraněním.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.