Search
Close this search box.

Během týdne byli do babyboxů odloženi tři novorození chlapci

Poprvé po třech letech, co byl v břeclavské nemocnici zprovozněn babybox, v něm včera nalezli narozeného chlapečka. Dítě bylo lehce podchlazené, ale jinak v dobrém zdravotním stavu. Chlapec dostal jméno Pavel po lékaři Pavlovi Vajčnerovi, který se jako první dítěte ujal.

Malý Pavlík je 173. dítětem odloženým v babyboxu a jedenáctým odloženým v letošním roce.

Např. v Břeclavi byl babybox zprovozněn poté, co matka v nedalekých Dolních Dunajovicích zavraždila tři svá novorozeňata. I to byl důvod pro to, aby zakladatel babyboxů v Čechách Ludvík Hesse, zde nechal umístit tuto schránku pro narozené a odložené děti.

I minulý týden se v jednom z českých babyboxů našli odložené děti. Stalo se tak v Plzni, kde zaměstnanci Kliniky na Denisově nábřeží zjistili, že jsou v babyboxu dokonce dva novorození chlapci. Podle informací by neměli být v sourozeneckém vztahu. Oba už mají jména, Pavel a Luděk.
Jeden z nich byl v kritickém stavu, případem se proto začala zabývat policie. „Musíme zjistit, zda nedošlo k protiprávnímu jednání na tom dítěti. Stěžejní je počkat na výsledky lékařských zpráv,“ řekla krajská policejní mluvčí Martina Korandová. Druhé dítě bylo ve stabilizovaném stavu.

Pokud je dítě v babyboxu nalezené zdravé, policie se tím nezabývá. „Odložení dítěte do babyboxu není považováno za trestný čin, matka se nehledá,“ upřesnil Hess.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient