Češi jsou mistři světa v hokeji! Kanada dostala osmičku

Ne, autor tohoto článku, respektive nadpisu, se nezbláznil. Češi jsou od včerejška mistři světa, ale ne v ledním hokeji, ale v in-line hokeji.

Jsou sporty, kde kralujeme, nebo alespoň patříme mezi širší světovou či evropskou špičku. Ale protože ty sporty nejsou mnoho mediálně propagované, stává se, že zmínka o takových úspěších často zaniknou. Domácí noviny se budou snažit tyto úspěchy vždy zviditelňovat.

Patří sem třeba softbalisté, kteří nedávno získali titul evropských šampionů. Byl to už jejich desátý triumf na evropském šampionátu. Co by za tituly třeba dali čeští florbalisté. Ti se ale mohou pochlubit narozdíl od softbalistů, basebalistů, in-line hokejistů, že mají širokou hráčskou (a hlavně mládežnickou) základnu. Ale zase jim chybí větší povědomí světa o jejich sportu…

V loňském roce jsme se také stali mistry světa v jednom z kolektivních sportů. V Tunisku jsme ovládli světový šampionát v malé kopané. V tom samém roce získali naši „malí fotbalisté“ ještě stříbro z ME, které se konalo v Brně.

Jsou to hodnotné úspěchy, málo doceněné. Ale většina hráčů, kteří tyto sporty provozují, s tím tak nějak počítají. Nejsou to profesionálové, hrají to především pro radost a když přijde takovýto velký úspěch, o to je to cennější.

Ale vraťme se k našim mistrům světa v in-line hokeji. Ve finále si lehce poradili s Francií 7:2. Je to už jejich třetí titul v posledních čtyřech letech, vloni získali bronz.
Během celého turnaje působili naši hráči suverénně. Postupně porazili ve skupině Lotyšsko 14:0, Švýcarsko 4:2 a Itálii 3:0. Je pravda, že trochu problémy měli ve čtvrtfinále proti hráčům USA, které porazili 4:3 až v prodloužení. V semifinále zase ale naopak rozstříleli Švýcarsko 10:1.

Finále:
ČR – Francie 7:2 (3:0) Branky: 10. a 18. Loskot, 27. a 37. Kafka, 3. Strýček, 35. Fiala, 40. Šinágl – 32. Lambert, 39. Langlois.

O 3. místo:
Švýcarsko – Kanada 8:2 (5:0).

V zítřejším Magazínu Domácích novin se podíváme pro změnu na tituly mistrů světa u jednotlivců ve sportech, které jsou také takřka „neviditelné“…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.