Pracovní místa na dráze musí být zachována, zní z pardubického kraje

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a náměstek pro oblast dopravy Michal Kortyš jednali s novým generálním ředitelem Českých drah Miroslavem Kupcem a dalšími představiteli společnosti. Ti zástupce kraje seznámili s dalšími záměry národního dopravce, a to jak obecně, tak především se zaměřením na region. Kraj v současné době jedná o smlouvě na zajištění železniční dopravní obslužnosti na příštích deset let. „Vzhledem k tomu, že došlo k poměrně velkým změnám ve struktuře národního dopravce po nástupu nové vlády, tak mne zajímalo, jak bude tato organizace fungovat dál, a zda nebyl její chod paralyzován, a to i vzhledem k probíhajícím jednáním

Celý článek »

Třeťáci z břeclavské školy se seznámili s pravidly silničního provozu

Na úvod nového školního roku si strážníci městské policie, společně s policisty ČR a Městem Břeclav, připravili projekt pro třeťáky základních škol „Na silnici nejsi sám“. Na dětském dopravním hřišti jsme žáky seznámili s pravidly silničního provozu a také je upozornili na možná rizika. Děti si vyzkoušely výstroj policistů i strážníků, reflexní prvky a samozřejmě nechyběla jízda na kole. Žáci si také zábavnou formou procvičili paměť. Rekordmankou se stala žákyně ze ZŠ Komenského, která si z dvaceti policejních předmětů zapamatovala úctyhodných sedmnáct! Děti si program očividně náležitě užily a ani tentokrát od nás neodešly s prázdnou. Převzato ODTUD

Celý článek »

Na krajském úřadě v Plzni přivítali vietnamského velvyslance

Na přátelskou návštěvu přijel ve středu 10. října 2018 velvyslanec Vietnamu v ČR HQ Minu Tuan. Na krajském úřadě ho přijal hejtman Josef Bernard a jeho náměstek Ivo Grüner. „Vztahy mezi našimi zeměmi se příznivě rozvíjejí a já bych chtěl přispívat k jejich rozvoji,“ uvedl v úvodu vietnamský velvyslanec. Hejtman mu vyprávěl o vzniku množství přátelství, kdy pracoval ve Škodovce. V Plzeňském kraji žije něco kolem 6 tisíc Vietmanců. Ti se snaží integrovat do české společnosti a mít dobré vztahy s Čechy a úřady. Je zde i řada smíšených manželství. Vietnamská strana má zájem o spolupráci v oblasti vzdělávání,

Celý článek »

Výzva dárcům nuly negativní pomohla nemocnici v Ústí nad Labem

Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnici v Ústí nad Labem, o. z., děkuje všem dobrovolným dárcům krve, kteří v uplynulých týdnech na základě výzvy přišli darovat nejcennější tekutinu. Výzva směřovala k lidem s univerzální skupinou 0-. Transfuzní oddělení zajišťuje odběry krve ve spádové oblasti Ústí nad Labem, Teplice, Litoměřice, Lovosice a Roudnice nad Labem a zásoby krve skupiny 0- využívané při operacích se dostaly po letních měsících na kritickou hranici. „Po výzvě v médiích a oslovení našich dárců přišlo k datu 11. října celkem 174 dárců krevní skupiny 0- darovat krev. Díky výzvě se dostavilo celkem

Celý článek »

Holešov si připomenul sedmdesáté výročí vzniku Základní umělecké školy

Základní umělecká škola F.X.Richtera Holešov, staršími běžně zvaná „hudebka“ a těmi poněkud mladšími „lidoška“, si v letošním roce připomíná 70. výročí svého založení. Po jmenování nového ředitele Mgr. art. Petra Juráška ArtD, hudebka aktivně využila svého výročí, aby se prezentovala městu a jeho občanům v co největší míře. Spolu s řadou profilových koncertů připravila ZUŠ společně s Městskou knihovnou Holešov a s Vlastivědným kroužkem Holešov hudebně –literární vzpomínkový večer ke svému výročí. Komponovaný pořad, moderovaný osobně ředitelem školy, přinesl několik opravdu skvělých hudebních čísel žáků školy a mimořádně zajímané, hluboce lidsky podané povídání velkého znalce holešovského hudebního školství, Ing.

Celý článek »

Nadační fond Modrý hroch přispěl dětské chirurgii Fakultní nemocnice Olomouc

Symbolický šek na 150 tisíc korun předala včera ředitelka Nadačního fondu Modrý hroch Mgr. Monika Chasáková přednostovi I. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Čestmíru Neoralovi, CSc. Úctyhodnou částku se fondu podařilo nashromáždit při benefičním turnaji Charity Golf Modrý hroch, který se v olomouckém golfovém resortu uskutečnil na konci srpna. Finance chirurgové využijí k zakoupení nadstandardního instrumentária pro nápravy vpáčeného hrudníku dětí miniinvazivním postupem. Výtěžek z akce podle Moniky Chasákové předčil očekávání. „Golfový turnaj jsme v Olomouci pořádali poprvé. Částku jsme získali ze startovného, finančních darů tří účastníků a z tomboly. Moc si vážíme nejen podpory účastníků turnaje,

Celý článek »

Plzeňská nemocnice se studentům představila jako možný budoucí zaměstnavatel

FN Plzeň prezentovala studentům současným i budoucím možnosti jejich profesní kariéry v ošetřovatelství ve středu 3. října na Dni s Fakultou zdravotnických studií Západočeské univerzity. Studentům byla představena fakultní nemocnice nejen jako partner ve vzdělávání, ale zejména jako možný budoucí zaměstnavatel. Vedoucí oddělení personálního řízení a organizace Ing. Dominika Žornová uvedla: „Den s Fakultou zdravotnických studií ZČU je pro naši nemocnici příležitostí oslovit potenciální zaměstnance ve všech oborech, které se na fakultě vyučují. Spolupráce FN Plzeň s touto fakultou je dlouhodobá a na vysoké úrovni. Do naší nemocnice přicházejí absolventi s vynikajícími znalostmi v daném oboru.“ Fakulta zdravotnických studií

Celý článek »

Lužická nemocnice znovu otevřela stomickou a proktologickou ambulanci

V říjnu v Lužické nemocnici znovu otevřeli Stomickou a proktologickou ambulanci. Ordinace se nachází na adrese U Nemocnice 1298/6 – PAVILON I. Více informací o ordinaci a jejích službách naleznete na webových stránkách www.nemrum.cz v sekci Pracoviště→ambulance. V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na personál ambulance, telefon: 412 359 239 Převzato ODTUD

Celý článek »

Vsetínská radnice má u vchodu do budovy nainstalovanou elektronickou úřední desku

Dotykové zobrazovací zařízení, které umožní lidem pracovat s internetovými stránkami města včetně úřední desky, nainstalovali na budovu vsetínské radnice pracovníci společnosti Spojmont Brno. „Uživatel najde na dotykovém displeji několik ikon, přičemž si vybere tu část webu města, kterou si chce prohlédnout. Nejčastěji to zřejmě bude elektronická deska, přes niž se dostane do seznamu, z něhož si vybere oblast, která ho zajímá. A poté otevře dokument, jenž si chce přečíst,“ vylíčil jednatel společnosti Spojmont Brno Jaroslav Pavlíček. Zobrazovací zařízení má uhlopříčku dlouhou 125 centimetrů, takže uživatelům umožní dobrou čitelnost. Součástí zařízení je světelný senzor, který intenzitu jasu obrazovky upravuje v

Celý článek »

Sokoly čeká pražské derby s Chodovem

Po duelech v Boleslavi, ve Vítkovicích a ve Střešovicích čeká svěřence Michala Pazdery čtvrtý duel v řadě s jedním z držitelů mistrovského titulu. Tentokráte se po dlouho době sokolové představí na domácí půdě. Ve čtvrtek od 19:30 přivítají v Rieger aréně Chodov. Sokoly čeká mistr z let 2016 a 2017. Chodov patří poslední léta mezi tuzemskou absolutní špičku. V jeho kádru se aktuálně nacházejí tři reprezentanti, kteří budou k vidění na nadcházejícím turnaji EFT ve Švédsku. Konkrétně se jedná o obránce Martina Pražana a útočníky Toma Ondruška s Mikulášem Krbcem. Ondrušek je zároveň se 17 body na třetí příčce

Celý článek »

Na seznam ulic města Prostějova přibude jedna další

Pojmenování dostane po ovocném stromu. „Jedná se o území, kde se brzo začnou stavět rodinné domy – v katastru Čechovic. V pojmenování nové ulice doporučujeme zachovat stávající způsob pojmenování inspirovaný geograficky, vlastenecky, botanicky a podobně. Protože jsou ulice v této lokalitě pojmenovány podle dřevin (Jabloňová, Višňová), navrhujeme pojmenovat ulici Hrušňová,“ uvedla primátorka města Prostějova Alena Rašková. Jen upřesníme, že se jedná o komunikaci kolmou k ulici Luční a souběžnou s ulicemi Višňová a Jabloňová. O novém pojmenování budou rozhodovat zastupitelé. Převzato ODTUD

Celý článek »

Pardubické hokejbalistky uspořádaly podzimní Ladies Cup

Podzimní Ladies Cup 6.10.2018 v Pardubicích v Polabinách: Trenér Jiří Bitnar: „V sobotu 6.10.2018 proběhl na našem hřišti přípravný turnaj „Podzimní Ladies Cup“ v hokejbale žen 3+1. Dorazily týmy Heřmanova Městce, Letohradu, České Třebové a domácí tým HBC Pardubice. Celý turnaj byl odehrán ve velmi přátelském duchu a bylo vidět, že všechny zúčastněné baví. Pro odlehčení byl proložen i soutěží v penaltách, ve kterých se vystřídaly ve všech týmech snad všechny hráčky. Penalty vyhrál tým z České Třebové, celý turnaj tým z Letohradu. Počasí vyšlo na jedničku, nálada skvělá, pro všechny super dopoledne. Nezbývá se těšit, že nějaký podobný

Celý článek »

Milan Petřík

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient