Search
Close this search box.

Na krajském úřadě v Plzni přivítali vietnamského velvyslance

Na přátelskou návštěvu přijel ve středu 10. října 2018 velvyslanec Vietnamu v ČR HQ Minu Tuan. Na krajském úřadě ho přijal hejtman Josef Bernard a jeho náměstek Ivo Grüner.

„Vztahy mezi našimi zeměmi se příznivě rozvíjejí a já bych chtěl přispívat k jejich rozvoji,“ uvedl v úvodu vietnamský velvyslanec. Hejtman mu vyprávěl o vzniku množství přátelství, kdy pracoval ve Škodovce.

V Plzeňském kraji žije něco kolem 6 tisíc Vietmanců. Ti se snaží integrovat do české společnosti a mít dobré vztahy s Čechy a úřady. Je zde i řada smíšených manželství.

Vietnamská strana má zájem o spolupráci v oblasti vzdělávání, především se Západočeskou univerzitou v Plzni, uspořádat B2B setkání českých a vietnamských podnikatelů a rozvíjet vztahy s vietnamskými regiony. Hejtman Josef Bernard navrhl uspořádat akci, na které by se Čechům představil život ve Vietnamu po všech stránkách.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient