Na Blanensku se zloděj do chaty vloupal kvůli jídlu a pití

V kůlně vedle chaty zloděj nic k odcizení nenašel. Najíst a napít se asi potřeboval zatím neznámý pachatel, který se vloupal do rekreační chaty poblíž obce Bukovinka. Do příbytku se dostal po poničení okenice a okna. Chatu prohledal a odnesl osm konzerv s paštikou, cukrovinky a láhev slivovice. Zloděj vnikl za použití násilí i do kůlny vedle chaty. Tu prohledal, ale nic v ní neodcizil. Šestapadesátiletému majiteli tak způsobil škodu za skoro pět tisíc korun. Převzato ODTUD

Celý článek »

Násilník a recidivista z příbramska je ve vazbě

Šestnáctkrát soudně trestaný 30letý muž skončil opět ve vězení, zatím se jedná o vazební věznici, kde čeká na rozsudek soudu. Dne 15. října mu kriminalisté sdělili obvinění z pokračujícího přečinu krádeže, poškození cizí věci, podílnictví, ublížení na zdraví a výtržnictví. O konce července do poloviny října stihl krást nejméně 20x v deseti příbramských prodejnách. Téměř 150 krabiček cigaret ukradl při vloupání do obchodu na náměstí 17. listopadu, kam vnikl po rozbití bezpečnostních dveří. Jejich poškozením způsobil škodu ve výši 90 tisíc korun. Třicet sprchový gelů, 29 čokolád, 27 balení holících břitů, 23 pracích gelů či aviváží, 19 energetických nápojů,

Celý článek »

Pacienti s lupénkou mohou zkonzultovat léčbu v Dermatologickém centru FN Brno

U příležitosti Světového dne lupénky vyzývají dermatologové své pacienty s již diagnostikovanou lupénkou, aby navštívili vybraná pracoviště, kde budou moci konzultovat všechny dostupné možnosti léčby. Lidé z Brna a okolí mohou bez předchozího objednání navštívit 24. října 2018 Dermatovenerologické oddělení Fakultní nemocnice v Brně, na adrese Jihlavská 25, a to v čase od 14 do 18 hodin. „Pacienti z Brna a okolí mají příležitost probrat svůj zdravotní stav a možnosti terapie s našimi odborníky. Na našem oddělení léčíme několik set pacientů s lupénkou, z toho kolem 200 pacientů s těžkou formou,“ říká MUDr. Olga Faustmannová, Ph.D., MBA z Dermatovenerologického

Celý článek »

Žáci Střední průmyslové školy v Plzni dostali sady ručního nářadí

Na slavnostním předání v aule Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara, Plzeň, Klatovská 109, dostali 12. října 2018 žáci 1. ročníků technických oborů zakončených výučním listem sady ručního nářadí. Předání proběhlo pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a cestovního ruchu Ivany Bartošové. V rámci podpory technického vzdělávání mládeže opět v letošním roce přistoupil Plzeňský kraj k motivaci žáků technických oborů zakončených výučním listem. Devatenáct středních škol, které se do projektu zapojily a které vzdělávají žáky v tříletých technických oborech, obdrží pro své žáky 1. ročníků technických

Celý článek »

Svátek včelařů přilákal do Pradubic davy návštěvníků

Velké množství návštěvníků přilákaly o víkendu na tradiční Dny medu v Pardubicích. Již 19. ročníku se zúčastnili včelaři z různých koutů republiky i ze zahraničí. Pestrý průvod tanečníků, muzikantů a včelařů pozdravil v sobotu před budovou krajského úřadu také krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. Právě včelařství je jednou z oblastí, kterou kraj finančně podporuje. „I přes letošní vysoké teploty je dobrou zprávou, že kvalitního medu bude dostatek. Abychom rozšířili počty včelařů, tak vyhlašujeme dotační program Podpora začínajícím včelařům v Pardubickém kraji. Ten slouží jako podpůrný systém pro ty, kteří mají zájem pořídit si včelstva.

Celý článek »

Podzimní Běh pro radost se v Bohumíně vydařil

K podzimnímu koloritu městského parku letos poprvé přispěl Běh pro radost, který u příležitosti Týdne sociálních služeb uspořádalo Salome Bohumín a Centrum rodiny Bobeš. Úkolem dětí a dospělých bylo zdolat 100 metrů dlouhou trať – chůzí, v poklusu, ti nejmenší v kočárku nebo na odrážedle. V doprovodném programu se objevil výtvarný koutek, sportovní aktivity i projížďky na koních. „Jsme velmi potěšeni, že o akci byl zájem a zúčastnily se opravdu celé rodiny, podpořilo to naši myšlenku o tom, že rodina společně zvládne hodně věcí. Město Bohumín poskytlo dárkové předměty, Centrum rodiny Bobeš mělo připravenou dílničku, počasí vyšlo, koně měli

Celý článek »

Firma stavějící obchvat Frýdku-Místku poškodila opravenou komunikaci

Výstavba obchvatu Frýdku-Místku, kterou pod taktovkou státního podniku Ředitelství silnic a dálnic realizuje soukromá společnost nezvyklého názvu F-M, obchvat – I. etapa, nebude jednoduchá. Již nyní město eviduje první škody, které společnost způsobila, a to na komunikaci Čelakovského v Místku. Realizátor stavby bez vědomí města provedl v komunikaci zářez a následně ji rozkopal za účelem vedení sítí, i když ty měl podle plánů vést takzvaným protlakem pod komunikací. Vše je důkladně zadokumentováno. Věc se bude řešit ve správním řízení. Firma musí díru zaasfaltovat a po zprovoznění obchvatu bude město požadovat uvedení komunikace do původního stavu, tedy pokládku nového asfaltového

Celý článek »

Výhru si hráči Jihostroje nechali na poslední set

První domácí zápas letošní sezony hráči Jihostroje zvládli. Ač se tak ze začátku nezdálo, ve druhé polovině utkání favorit zápasu z jihu Čech předvedl svou kvalitu a dovedl zápas před kamerami České televize do vítězného konce. Sestavy: Domácí: Michálek, Polák, Křesťan, Fila, Mach, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Todua, Kupilík, Šotola, Staples Hosté: Viiber, Mikula, Russell, Hladík, Vanags, Walsh, libero Hadrava. Střídali: Holčík, Gear Začátek zápasu byl ze strany Jihostroje nervózní, AERO naopak hrálo nebojácně a rychle se ujalo překvapivě výrazného vedení. Domácí ještě dokázali set zdramatizovat, ale Odolena Voda si nenechala první set sebrat. Po důrazné přestávkové promluvě

Celý článek »

Litoměřice obhajují nejvyšší kategorii MA21

Litoměřice čeká velká zkouška. Po třech letech opět procházejí auditem, jehož cílem je zhodnocení, zda Litoměřice i nadále patří mezi města s nejvyšší kvalitou veřejné správy. Posuzuje totiž dlouhodobý udržitelný rozvoj města, což je takový způsob rozvoje, který uspokojuje potřeby přítomnosti, aniž by oslaboval možnosti budoucích generací naplňovat jejich vlastní potřeby. Nejvyšší kategorii A Litoměřice poprvé získaly po tzv. velkém auditu v roce 2015, nyní budou nejvyšší kategorii obhajovat. Zajímá vás, zda Litoměřice obhájí svoji pozici? Zúčastněte se obhajoby našeho města před oponenty, experty a členy pracovní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj v pondělí 22. října od 14

Celý článek »

Práce na přestavbě Kosmosu v Karviné pokračují dle harmonogramu

Ubytovna Kosmos definitivně ukončila provoz a na řadu přišly první stavební práce. Vše běží podle plánu, po rekonstrukci tady budou bydlet senioři, možná bude část objektu vyhrazena i startovacím bytům pro mladé. „V současné době probíhá demolice objektů, pro které již nemáme využití. Časový plán firma řádně plní, harmonogram běží jak má. Po demolicích nastoupí společnost, která bude dělat samotnou rekonstrukci. K tomu však ještě potřebujeme dopracovat soutěž,“ vysvětlil aktuální dění kolem Kosmosu primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). I když se připravuje tento objekt na bydlení pro seniory, je pravděpodobné, že tady najdou byty i mladí lidé. „Budeme se

Celý článek »

Dorost Lucernu přivezl z Kunratic šest bodů

Sobota znamenala pro tým dorostenců cestu do pražských Kunratic, kde měli hoši sehrát další dva zápasy 2. ligy dorostenců. Dohromady v obou zápasech hráči T.B.C. nastříleli celkem dvaadvacet branek a po zásluze tak získali plný počet bodů. Sokol Rudná – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 2:7 (1:1, 0:2, 1:4) branky T.B.C.: 13:20 Martin Eliáš, 17:41 David Zeman (Michal Mašek), 29:18 Martin Eliáš (David Zeman), 34:04 Filip Kračmer (Michal Mašek), 35:34 Martin Eliáš (David Zeman), 36:58 Oliver Mahr (Michal Mašek), 43:49 Tobiáš Uhřík (Adam Lešuk) vyloučení: 2:1 + Tomáš Novák 5 + Ondřej Mikulášek OS využití: 0:2 T.B.C. LUCERN Králův Dvůr

Celý článek »

V Nemocnici TGM Hodonín se setkalo sto bývalých zaměstnanců

Bývalí zaměstnanci hodonínské nemocnice, kteří si již užívají zaslouženého důchodu, se po dvou letech opět setkali na půdě svého zdravotnického zařízení, kde mnozí z nich prožili desetiletí svého profesního života. Emotivní setkání zdravotníků a pracovníků zajišťujících stravování, provoz budov a údržbu, jejich nostalgické vzpomínky na to, jak to v Nemocnici TGM vypadalo za éry jejich působení před mnoha a mnoha lety, nezapomenutelné historky z oddělení. Ale i radost z vnoučat a pravnoučat nebo třeba to, čím se baví v důchodu a co jim dělá radost právě v těchto dnech. O tom všem se vedly vášnivé debaty u stolů jídelny,

Celý článek »

Milan Petřík

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient