Dorost Lucernu přivezl z Kunratic šest bodů

Sobota znamenala pro tým dorostenců cestu do pražských Kunratic, kde měli hoši sehrát další dva zápasy 2. ligy dorostenců. Dohromady v obou zápasech hráči T.B.C. nastříleli celkem dvaadvacet branek a po zásluze tak získali plný počet bodů.

Sokol Rudná – T.B.C. LUCERN Králův Dvůr 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)
branky T.B.C.: 13:20 Martin Eliáš, 17:41 David Zeman (Michal Mašek), 29:18 Martin Eliáš (David Zeman), 34:04 Filip Kračmer (Michal Mašek), 35:34 Martin Eliáš (David Zeman), 36:58 Oliver Mahr (Michal Mašek), 43:49 Tobiáš Uhřík (Adam Lešuk)
vyloučení: 2:1 + Tomáš Novák 5 + Ondřej Mikulášek OS využití: 0:2

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – TJ Sokol Dobříš 15:3 (4:0, 4:1, 7:2)
branky T.B.C.: 07:11 Martin Eliáš (Ondřej Mikulášek), 09:29 Oliver Mahr (Michal Mašek), 13:14 Oliver Mahr (Michal Mašek), 13:32 Jakub Liška (Filip Kračmer), 16:24 Michal Mašek (Martin Eliáš), 21:34 David Zeman (Michal Mašek), 25:09 Michal Mašek (Tobiáš Uhřík), 26:10 David Zeman, 33:51 Adam Lešuk (Michal Mašek), 38:14 Adam Lešuk (David Zeman), 39:12 Tobiáš Uhřík (Michal Mašek), 40:06 Pavel Zít (Jiří Dolejš), 41:21 Martin Eliáš (Adam Lešuk), 43:08 Jiří Dolejš (Ondřej Mikulášek), 43:34 Tomáš Novák (Jiří Dolejš)
vyloučení: 0:0 využití: 0:0

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „Dnes dvě výhry a zároveň 6 bodů do tabulky, které jsou pro nás moc důležité. Cíl byl teda splněn na jedničku, Rudná pokořena 7:2 a Dobříš rozebrána 15:3. Konečný výsledek a body do tabulky jsou nejdůležitější a jsem rád, že se nám to povedlo.

S Rudnou to byl na začátku vyrovnaný florbal, který hned v úvodu rozhodčí pokazil nesmyslným vyloučením našeho hráče pětiminutovým trestem za hákování. Jen bych k tomu dodal, že to nebylo hákování, ale nýbrž nadzvedávání hole uprostřed hřiště, které mělo být posouzeno dvouminutovým trestem. Následně mě mrzí, že jsem hráče poslal do třech mým vyloučením za hráčskou lavici, ale bohužel jsem to nevydržel a musel jsem mu vynadat, když nezná pravidla. Ale zpět k utkání, přesilovku 5 na 3 soupeř nevyužil a jak se říká, když tým nevyužije přesilovou hru 5 na 3, tak nemůže vyhrát a také se tak stalo. Jsem moc rád, že toto utkání jsme zvládli a vyhráli zaslouženě 7:2, a to díky skvělému týmovému výkonu ve třetí třetině.

Druhý zápas s Dobříší v celku jednoznačná výhra 15:3 ale dlouho trvalo, než se nám podařilo překonat bránící val soupeře, který zaparkoval před svým brankářem s pěti hráči. Bylo těžké najít skulinku, ale po šesti minutách se nám to přeci jen povedlo a pak už to šlo jak po másle. I přes dvě jednoznačné výhry jsem nebyl spokojen hlavně s předvedenou hrou proti Dobříši, která byla v 8 lidech a nedokázali jsme je pořádně rozhýbat, aby ve zbytku zápasu totálně nestíhali naše tempo. Hráče jsem nabádal o větší aktivitu a agresivitu, jenže český syndrom je už takový, když nepotřebuješ, tak prostě nezrychlíš a radši se přizpůsobíš soupeři, který po hřišti doslova chodil. Je krásný vyhrát 15:3, to všechna čest, ale kolik by to bylo, kdybychom hráli s větším nasazením a touhou hrát až do konce utkání? Na druhou stranu mám radost z útočné fáze, ve které dáváme hodně branek, a to je velké plus. V celku nám jdou přesilové hry, které dokážeme proměňovat a zrovna tak oslabení, které umíme výborně ubránit, to jsou skvělá pozitiva do dalších zápasů. Co nás naopak stále trápí je přesná nahrávka a zakončení z první. Další a asi nejpodstatnější věcí je, vracení se do obrané fáze po ztrátě balónku na útočné polovině soupeře, to musíme jednoznačně do dalších utkání zlepšit. Co se týče výsledkově, tak bodově povedený turnaj, na který musíme příště navázat.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.