Písecké středisko sociálních služeb má k dispozici nová auta

Čtyři nové osobní automobily v celkové hodnotě 2,26 milionu korun omladily vozový park Městského střediska sociálních služeb Písek. Klíčky k nim ve čtvrtek 2. srpna převzala ředitelka Marcela Průšová. „Podařilo se nám uspět se žádostí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, která pokryje 85 procent nákladů na pořízení vozů a dalších pět procent uhradí příspěvek ze státního rozpočtu,“ říká Marcela Průšová. Vedle tří aut značky VW Caddy, jež budou využívána pro poskytování terénní sociální služby, zejména k rozvozu obědů, mají pracovníci střediska k dispozici také nový Opel Vivaro vhodný pro přepravu vozíčkářů a lidí s omezenou hybností. Vůz

Celý článek »

Městský úřad Pelhřimov rozšířil úřední dny na odboru dopravy

Městský úřad Pelhřimov v rámci zkvalitnění poskytovaných služeb pro veřejnost rozšířil počet úředních dnů na odboru dopravy, a to k vyřízení veškerých dopravně správních agend. K obvyklým úředním hodinám pro veřejnost na odboru dopravy, které byly v pondělí, ve středu a v pátek, přibyl nově od 1. srpna 2018 i úterý a čtvrtek od 8.00 do 14.00 hodin. Převzato ODTUD

Celý článek »

Pardubický magistrát vymění vývěskové tabule za elektronickou úřední desku

Pardubický magistrát se brzy rozloučí s klasickými úředními deskami. Nahradí je totiž nová elektronická úřední deska, která již stojí na Pernštýnském náměstí před budovou radnice. Uživatelé mohou na dotykovém displeji „brouzdat“ i po webu města a snadno tak najít požadované informace na jednom místě. „Naším dlouhodobým cílem je, aby úřad byl pro občany dostupnější. Prostřednictvím této elektronické úřední desky si budou moci snadno dohledat informace, které jsou zveřejněny zároveň na webu města. Obsluha elektronické úřední desky je celkem jednoduchá a intuitivní, princip je v zásadě stejný jako na telefonech či tabletech,“ podotýká tajemník pardubického magistrátu Michal Zitko. Nová elektronická

Celý článek »

Vysokomýtské náměstí zkrášlila staronová fontána

Původní fontána na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě prošla opravou. Spolu s výměnou zastaralé technologie provedlo město z důvodu bezpečnosti a hygieny úpravu plochy fontány. Kolem fontány se už neslétají holubi, zato voda nabízí příjemné osvěžení. S novým osvětlením trysek hrají vodní gejzíry po setmění všemi barvami. Převzato ODTUD

Celý článek »

Strážníci z České Třebové obstáli před dětským publikem

Nalézt v době prázdnin a dovolených kapacity na zajištění jakékoliv akce mimo běžný výkon služby je mimořádně obtížné. I přesto strážníci vyšli vstříc kolegům ze sboru dobrovolných hasičů a vyjeli na dětský tábor do Řadova s cílem zpestřit zúčastněným jejich program. Téměř 60 dětí tak mělo možnost se seznámit s výstrojí a výzbrojí městské policie, položit strážníkům zvídavé dotazy nebo si na vlastní kůži vyzkoušet účinnost donucovacích prostředků. Největší pozornosti se pak dostalo ukázce modelové situace zadržení agresivního pachatele, který skončil v poutech ležící na zemi. Dopoledne uteklo jako voda a kolegové se museli s dětmi rozloučit, aby mohli

Celý článek »

I v Hlučíně uctí zvuk sirén tři české vojáky, kteří v neděli padli v Afganistánu

Stejně jako v dalších městech České republiky, tak i v Hlučíně se ve dnes 8. srpna ve 12 hodin rozezní sirény na počest tří vojáků, kteří padli v Afganistánu. „Sirény se v celé České republice rozezní na 140 sekund,“ informoval plukovník Kamil Pastuszek, ředitel opavského Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Tři čeští vojáci Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek položili své životy v boji proti terorismu. Zemřeli při teroristickém útoku v neděli 5. srpna. Byli součástí jednotky, která převzala ochranu spojenecké základny Bagrám letos v dubnu. Zpět do České republiky se měli po půlročním působení vrátit v říjnu.

Celý článek »

Suché kohoutky Olomouci nehrozí, zásoby vody jsou ale pod průměrem

O stav zásob pitné vody a o zásobování Olomouce kvalitní vodou v tropických dnech se zajímali náměstci primátora Filip Žáček a Martin Major. Navštívili také úpravnu vody s prameništěm v Černovíře. Nedostatek vody Olomoučanům bezprostředně nehrozí, zásoby vody jsou ale pod průměrem. „Chtěli jsme vědět, jaký je stav vody v prameništích, z nichž se čerpá voda pro Olomouc, zajímalo nás, zda má nynější horko na tento stav nějaký zásadní vliv,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Major, který je odpovědný i za bezpečnost obyvatel města. „Horká léta se v posledním období opakují, proto je nutné mít se na pozoru, pokud jde

Celý článek »

I v Nymburce dnes zazní sirény k uctění padlých vojáků

Dnes 8. srpna 2018 zazní ve 12.00 sirény na památku padlých vojáků. Půjde o celostátní symbolické uctění památky tří vojáků zabitých v Afghánistánu, kteří položili své životy v boji proti terorismu. V neděli 5. srpna 2018 došlo při patrole v okolí základny Bagrám v afghánské provincii Parván k útoku sebevražedného atentátníka. Následkem výbuchu zemřeli 3 čeští vojáci, rotný Martin Marcin (1982), desátník Kamil Beneš (1990) a desátník Patrik Štěpánek (1993). Ostatky vojáků budou do České republiky přepraveny ve dnes v odpoledních hodinách. Převzato ODTUD

Celý článek »

Dětská hřiště dostanou nové herní prvky za 250 tisíc korun

Za téměř 250 000 korun nechá město doplnit herní prvky na dětská hřiště ve Znojmě. Houpačky, pyramidy a další prvky buď nahradí ty opotřebované, nebo hřiště rozšíří. Nové komponenty tak přibydou na šest dětských hřišť. Do Kolonky se nainstaluje nová lanová pyramida, v areálu ZŠ Přímětice se mohou těšit na novou klouzačku a houpačky se pořídily na hřiště v ulici Pražská za hotelem Premium, v ulici Příční a o houpačku doplní hřiště v Načeraticích. Nový prvek, dvouhoupačku, dostane i dětské hřiště v ulici Úprkova, které vzniklo teprve v loňském roce. Dětská hřiště ve Znojmě má na starosti Městská zeleň

Celý článek »

Frenštátem pod Radhoštěm projede v pátek Czech cycling tour 2018

V pátek 10. 8. 2018 mezi čtvrtou a půl pátou hodinou odpolední projede Frenštátem pod Radhoštěm CZECH CYCLING TOUR 2018. Desátý ročník mezinárodního etapového cyklistického závodu startuje o den dříve v Uničově a po čtyřech etapách je cíl závodu v Dolanech. Letos převzal nad závodem záštitu hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Dle informací organizátorů závodu by se letošního ročníku mělo zúčastnit 19 týmů z celého světa. Převzato ODTUD

Celý článek »

Koupaliště lákají ve vedrech k návštěvě

Tropické teploty popohánějí lidi k vodě. Venkovní bazén Pod Pecníkem a koupaliště Sokolák jsou v letních měsících otevřeny nejen pro obyvatele Vsetína, ale také pro turisty. Venkovní bazény jsou otevřeny ve dnech a hodinách dle provozní doby a v závislosti na aktuálním počasí. Obvyklá provozní doba jednotlivých bazénů je od 10 do 20 hodin. Průměrná návštěvnost za posledních čtrnáct dnů činí kolem pěti set lidí denně. Pro vstup na jednotlivá koupaliště jsou rozlišeny ceny dle délky pobytu, jedná se o pětihodinové vstupné, nebo celodenní. Oba bazény nabízejí vyžití jak pro malé, tak i pro velké návštěvníky. Převážně se jedná

Celý článek »

Nově rekonstruovanou tržnici již mohou využívat mobilní stánkaři

Tržnice v centru města září novotou. Z původního prostoru zaplněného převážně vietnamskými stánky s oblečením vznikla relaxační zóna. Začínají se množit dotazy, zda je již možné na tržnici prodávat. Provoz pevných stánků ještě zahájen nebyl, volné stání na ploše však už nyní mohou začít využívat stánkaři s vlastními mobilními stánky, kteří dosud prodávali ovoce, zeleninu a další výpěstky na Mírovém náměstí. „Pevné stánky začnou fungovat až poté, co bude stavební část zkolaudována. Přesný termín v tuto chvíli neznáme,“ vysvětlila vedoucí Odboru územního rozvoje Městského úřadu v Litoměřicích Venuše Brunclíková. Plocha je kromě prodejních míst osazena lavičkami a stojany na

Celý článek »

Kateřina Linhartová

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient