Strážníci z České Třebové obstáli před dětským publikem

Nalézt v době prázdnin a dovolených kapacity na zajištění jakékoliv akce mimo běžný výkon služby je mimořádně obtížné. I přesto strážníci vyšli vstříc kolegům ze sboru dobrovolných hasičů a vyjeli na dětský tábor do Řadova s cílem zpestřit zúčastněným jejich program.

Téměř 60 dětí tak mělo možnost se seznámit s výstrojí a výzbrojí městské policie, položit strážníkům zvídavé dotazy nebo si na vlastní kůži vyzkoušet účinnost donucovacích prostředků.

Největší pozornosti se pak dostalo ukázce modelové situace zadržení agresivního pachatele, který skončil v poutech ležící na zemi. Dopoledne uteklo jako voda a kolegové se museli s dětmi rozloučit, aby mohli vyrazit k domovu za doprovodného potlesku vděčného publika.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.