I v Hlučíně uctí zvuk sirén tři české vojáky, kteří v neděli padli v Afganistánu

Stejně jako v dalších městech České republiky, tak i v Hlučíně se ve dnes 8. srpna ve 12 hodin rozezní sirény na počest tří vojáků, kteří padli v Afganistánu.

„Sirény se v celé České republice rozezní na 140 sekund,“ informoval plukovník Kamil Pastuszek, ředitel opavského Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.
Tři čeští vojáci Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek položili své životy v boji proti terorismu. Zemřeli při teroristickém útoku v neděli 5. srpna. Byli součástí jednotky, která převzala ochranu spojenecké základny Bagrám letos v dubnu. Zpět do České republiky se měli po půlročním působení vrátit v říjnu. K činu se přihlásilo hnutí Taliban. Ostatky vojáků přiveze zpět do České republiky vojenský speciál pravděpodobně ve dnes odpoledne. Následného pietního ceremoniálu se zúčastní vrcholní představitelé České republiky. Poslední rozloučení chystá armáda se zástupci rodinných příslušníků. Vojáci budou pohřbeni s vojenskými poctami. U rakve by tak měla stát čestná jednotka, zazní hymna i čestné salvy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.