I v Hlučíně uctí zvuk sirén tři české vojáky, kteří v neděli padli v Afganistánu

Stejně jako v dalších městech České republiky, tak i v Hlučíně se ve dnes 8. srpna ve 12 hodin rozezní sirény na počest tří vojáků, kteří padli v Afganistánu.

„Sirény se v celé České republice rozezní na 140 sekund,“ informoval plukovník Kamil Pastuszek, ředitel opavského Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.
Tři čeští vojáci Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek položili své životy v boji proti terorismu. Zemřeli při teroristickém útoku v neděli 5. srpna. Byli součástí jednotky, která převzala ochranu spojenecké základny Bagrám letos v dubnu. Zpět do České republiky se měli po půlročním působení vrátit v říjnu. K činu se přihlásilo hnutí Taliban. Ostatky vojáků přiveze zpět do České republiky vojenský speciál pravděpodobně ve dnes odpoledne. Následného pietního ceremoniálu se zúčastní vrcholní představitelé České republiky. Poslední rozloučení chystá armáda se zástupci rodinných příslušníků. Vojáci budou pohřbeni s vojenskými poctami. U rakve by tak měla stát čestná jednotka, zazní hymna i čestné salvy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient