Městský hřbitov ve Frenštátu pod Radhoštěm bude mít nové oplocení

V minulém týdnu započaly přípravné práce pro stavbu nového oplocení městského hřbitova ve Frenštátě pod Radhoštěm. Vybudování oplocení je součástí obnovy městského hřbitova, kterou představila nová koncepce schválená zastupitelstvem města v červnu letošního roku. Oplocení nahradí původní provizorní plot. Práce na novém oplocení budou trvat cca jeden a půl měsíce, náklady dosáhnou výše 525 tisíc korun. V minulém týdnu začaly na pozemku městského hřbitova přípravné práce pro stavbu nového oplocení. Realizační firma nyní provádí odstranění náletových dřevin a výškovou úpravu terénu v trase budoucího oplocení. Od 3. září 2018 bude následovat postupné osazení sloupků oplocení a nakonec instalace samotného

Celý článek »

Úřad na ochranu hospodářské soutěže zasáhl do koncesního řízení

Rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS) ze dne 6. srpna 2018, doručeném nemocnici v tomto týdnu, bylo zrušeno koncesní řízení na nového provozovatele litoměřické nemocnice. Nemocnice je připravena proti tomuto nepravomocnému rozhodnutí podat opravný prostředek, který má odkladný účinek. O dalším průběhu bude nyní, na základě stanoviska rozkladové komise, rozhodovat předseda ÚHOS. Nemocnice Litoměřice toto rozhodnutí obdržela prostřednictvím svého smluvního zástupce, administrátora zakázky. Předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák k věci uvedl: „Koncesní řízení bohužel od počátku čelilo silnému tlaku různých subjektů, které se snažily narušit jeho průběh,“ a dále dodal, že důvodem uvedeného rozhodnutí je odlišný výklad

Celý článek »

Velmistr Boris Gelfand z Izraele odehraje simultánku na novoborské radnici

V duchu česko-izraelského souboje se ponese Novoborská šachová Corrida, jež proběhne od neděle 26. srpna do soboty 1. září v prostorách radnice, náměstí Míru a restaurace AJETO v Novém Boru. Lákadlem letošního 8. ročníku je účast vyzyvatele mistra světa z roku 2012 velmistra Borise Gelfanda, který se neuvěřitelných 30 let drží mezi světovými top hráči. „Ten se v hlavním zápase utká s druhým hráčem českého žebříčku Viktorem Lázničkou, jenž reprezentuje barvy novoborského extraligového týmu. V druhém zápase proti sobě nastoupí mládí. České barvy bude hájit mezinárodní mistr a novoborský hráč Tadeáš Kriebel, za Izrael nastoupí velmistr Nitzan Steinberg,“ avizuje

Celý článek »

Krnovské koupaliště prošlo rekonstrukcí za 44 milionů korun

Reprodukovaná hudba u bazénů, lehátka a křesílka k zapůjčení i mnohem více zatravněné plochy. Nejen na to se mohou těšit návštěvníci krnovského koupaliště už v příští sezoně. „Rekonstrukce řešila prioritně bazénovou vanu a technologii,“ uvedl místostarosta Michal Brunclík a dodal: „Je nám jasné, že práce v areálu rozhodně nekončí. Jsme proto rádi za podněty návštěvníků i samotného provozovatele a areál budeme dále vylepšovat.“ Do slavnostního zahájení provozu, které se uskutečnilo v pátek 3. srpna, se sice vzhledem k suchému počasí nepodařilo zatravnit všechny plochy. Technické služby, které areál spravují, se však pustí do dodatečné výsadby nejen trávníků, ale i

Celý článek »

Chrámový poklad opět získá lesk a krásu

Kolínská radnice vysoutěžila dodavatele na restaurování chrámového pokladu, který spadá do vlastnictví římskokatolické církve. Nadlimitní veřejnou zakázku získal restaurátor Norbert Riegel za cenu 609 500 Kč. Nově zrestaurované předměty budou poté vystaveny v prvním nadzemním podlaží zvonice chrámu svatého Bartoloměje. „Jedná se o dvacet exponátů, zejména kalichy – kalich z Lošan, kalich z Ovčár, kalich Martina Františka Pezzoridese, dále relikviáře, monstrance apod.,“ uvedl místostarosta Michael Kašpar. Restaurátorské práce zahrnují například rozebrání, čištění, stříbření či zlacení uvedených liturgických předmětů. Norbert Riegel mj. restauroval chrámový poklad pro Metropolitní kapitulu sv. Víta v Praze či předměty pro Národní muzeum v Praze. Převzato

Celý článek »

Ve Znojmě uctili památku těch, kteří se před padesáti lety postavili bezpráví

Srpnové událostí roku 1968 si ve Znojmě u památníku třetího odboje v Horním parku připomněli dnes představitelé města, různých spolků a veřejnost. Od invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa uplynulo přesně 50 let. O jedné z nejsmutnějších událostí naší novodobé historie mluvill starosta města Znojma Jan Grois ve svém proslovu. „Moje generace zná rok 1968 jen z vyprávění. O to důležitější je, abychom na zlomové okamžiky naší historie, které ovlivnily náš vývoj na desetiletí, nezapomínali. Spoustu věcí bereme jako samozřejmost, i když samozřejmostí nejsou. Žijeme ve svobodě a demokracii a je jen na nás, aby tomu tak zůstalo a

Celý článek »

Kontroly ukázaly, že obyvatelé sídlišť v Hlučíně zatím třídění odpadu zanedbávají

Namátková kontrola kontejnerů na směsný komunální odpad na sídlišti Rovniny v Hlučíně v pondělí 20. srpna ukázala, že obyvatelé bytových domů ještě zdaleka netřídí tak, jak by měli. Jeden z kontejnerů obsahoval zhruba 30 procent dále separovatelného odpadu, jako je papír nebo plasty, v dalším kontejneru to dokonce bylo až 50 procent. „Je to to pro nás velké zklamání. Zatímco u rodinných domů, kde nádoby na odpad patří konkrétním vlastníkům, se už nic podobného nestává, na anonymních sídlištích je situace v třídění odpadů stále špatná. Budeme hledat jakékoliv další možnosti, jak i lidi z bytových domů motivovat k pečlivějšímu

Celý článek »

Novojičínský dům pro seniory je nyní bezpečnější

Nový Jičín nechal do domu s pečovatelskou službou U Jičínky instalovat požární hlásiče. Zařízení má chránit obyvatele domu a jejich majetek před požárem. Město se pro daný krok rozhodlo po loňském podzimním zásahu hasičů v jednom z bytů, kde kvůli závadě na elektronice vypukl drobný požár v kuchyňce. Radnice do signalizace investovala přibližně 600 tisíc korun. V příštím roce se má ochranný systém zabudovat i do domů s pečovatelskou službou na Revoluční ulici a Pod Lipami. „Do kuchyňky v každém bytě jsme nechali namontovat 154 opticko-kouřových hlásičů pro detekci kouře. Na chodbách u schodišť bylo umístěno ještě 14 tlačítkových

Celý článek »

V Náchodě mají novou venkovní tělocvičnu

Během prázdnin vybudovalo město Náchod v příměstské části Pavlišov novou venkovní tělocvičnu. Jednotlivé cvičící prvky za celkem 150 tis. Kč zde instalovala společnost B plus P, s. r. o. Červený Kostelec. Nyní už plně slouží obyvatelům této příměstské části Náchoda. Převzato ODTUD

Celý článek »

Stavební práce omezí vstup do turistického informačního centra a obřadní síně

Od pátku 24. srpna bude po dobu zhruba jednoho měsíce uzavřen vstup do Turistického informačního centra a obřadní síně magistrátu. Důvodem jsou stavební práce, jejichž cílem bude zamezit zatékání na západní straně budovy magistrátu. Při návštěvě turistického informačního centra budou zájemci využívat zadní vchod, který je umístěný v pasáži U Lva, do obřadní síně bude možné vstoupit pouze přes budovu magistrátu od informační recepce. Přístup k bankomatu České spořitelny zůstane během celé rekonstrukce zachován. Samotné opravy budou zahrnovat vybourání dlažby podél západní strany budovy, vybourání podkladních vrstev dlažby včetně tepelné izolace a hydroizolace. Následně bude zhotovena nová tepelná izolace

Celý článek »

Mělnická ZUŠ bude reprezentovat na výtvarném salonu

Dobrovolný svazek obcí Královská věnná města, město Vysoké Mýto a Základní umělecká škola Vysoké Mýto pořádají 19. výtvarný salon královských věnných měst na téma „Dary královských věnných měst“. Salon se uskuteční v nově upravených sklepních prostorech ZUŠ Vysoké Mýto od 7. do 30. září 2018. Vystavena budou výtvarná díla žáků: ZUŠ R. A. Dvorského, Dvůr Králové nad Labem, ZUŠ Habrmanova, Hradec Králové, ZUŠ Střezina, Hradec Králové, ZUŠ Chrudim, ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř, ZUŠ Mělník, ZUŠ Jana Maláta, Nový Bydžov, ZUŠ Bohuslava Martinů, Polička, ZUŠ Trutnov a ZUŠ Vysoké Mýto. Vernisáž výstavy se uskuteční v rámci Městských slavností 7.

Celý článek »

V Litoměřicích přibyl další podzemní kontejner

Nový podzemní kontejner byl uveden do provozu v Dalimilově ulici, jejíž celková rekonstrukce bude ukončena nejpozději 31. srpna. V současné době tak mají Litoměřice sedm podzemních kontejnerových stání. V pořadí osmé zanedlouho přibude, a to v Palachově ulici, jejíž revitalizace skončí do konce roku. Podzemní kontejnery mají velkou výhodu – nehyzdí okolí a neline se z nich zápach. Nevýhodou jsou vyšší finanční nároky na realizaci, které dosahují zhruba 700 tisíc korun. Přesto je cílem města jejich postupná výstavba. Ruku v ruce s tím kráčí i velmi dobrá morálka domácností, které stále více odpad separují, čímž klesá množství směsného odpadu.

Celý článek »

Kateřina Linhartová

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient