Velmistr Boris Gelfand z Izraele odehraje simultánku na novoborské radnici

(Aktualizováno před )

V duchu česko-izraelského souboje se ponese Novoborská šachová Corrida, jež proběhne od neděle 26. srpna do soboty 1. září v prostorách radnice, náměstí Míru a restaurace AJETO v Novém Boru. Lákadlem letošního 8. ročníku je účast vyzyvatele mistra světa z roku 2012 velmistra Borise Gelfanda, který se neuvěřitelných 30 let drží mezi světovými top hráči.

„Ten se v hlavním zápase utká s druhým hráčem českého žebříčku Viktorem Lázničkou, jenž reprezentuje barvy novoborského extraligového týmu. V druhém zápase proti sobě nastoupí mládí. České barvy bude hájit mezinárodní mistr a novoborský hráč Tadeáš Kriebel, za Izrael nastoupí velmistr Nitzan Steinberg,“ avizuje za pořadatelský 1. Novoborský šachový klub Petr Boleslav.

Slavnostní zahájení šachové Corridy proběhne v netradičních prostorách obřadní síně na radnici v Novém Boru a pod širým nebem na náměstí Míru v neděli 26. srpna 2018. Právě sem mohou zavítat fanoušci královské hry z řad veřejnosti a sledovat od 14:00 hodin, jak si povede Boris Gelfand v simultánce proti dvanácti hráčům v obřadní síni. Ve stejný čas zahájí simultánku také Nitzan Steinberg pod lípou na náměstí Míru. Zde o hodinu později rozehraje novoborský velmistr nadační partii proti bojovníkům z místních soukromých firem, které přijali výzvu šachového klubu. „Výtěžek nadační partie půjde ve prospěch Centra LIRA, které pomáhá rodinám s dětmi se zdravotním postižením nebo ohroženým vývojem a rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra,“ upřesňuje Petr Boleslav.

Hlavní souboje budou probíhat od pondělí 27. srpna každý den od 16:00 hodin v restauraci AJETO, rozhodující kola sehrají hráči v sobotu 1. září. „Vracíme se tím k zaběhnutému formátu zápasů na čtyři aprtie v klasickém tempu a čtyři partie v rapid tempu,“ doplňuje Petr Boleslav s tím, že na své si přijdou nejen diváci v komentátorském studiu, ale i šachisté toužící po aktivitě. Souběžně s šachovou Corridou proběhne Gelfand camp pro mladé šachisty v novoborské sklářské škole a chybět nebude tradiční bleskový turnaj Fejfarův memoriál v základní škole U Lesa v sobotu 1. září.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz