
Školákům už zazvonilo
Pro zhruba 22 tisíc ostravských žáků základních škol začal v pondělí 3. září nový školní rok. První den v lavicích jako vždy nejvíce prožívali prvňáčci. Těch letos nastoupily tři tisíce. Prvňáčky ve školních lavicích přivítali primátor Tomáš Macura a jeho náměstci. Na území Ostravy je v 54 základních škol, v nichž se učí 22 tisíc žáků. Vůbec poprvé do školy přišly tři tisíce prvňáčků. Prvňáky ze tří tříd Základní školy generála Zdeňka Škarvady v Porubě přivítal ve školních lavicích primátor Tomáš Macura. „Dneškem se vám mění život. Doufám, že si tento okamžik zapamatujete na celý život. Vybrali jste si










