Search
Close this search box.

Vysokomýtské Městské slavnosti 2018 se uskuteční 7. 9. – 9. 9.

Druhý zářijový víkend patří ve Vysokém Mýtě tradičním Městským slavnostem. Letos se konají od pátku 7. září do neděle 9. září a nabídnou spoustu kulturních zážitků, zábavu i jarmark. Městské slavnosti zahájí v pátek 7. září studentský festival GYMJAM, vernisáž výstavy Ivana Bednáře a Karla Bureše a společný koncert Litomyšlského symfonického orchestru a Smíšeného pěveckého sboru Otakar & Bendl. Program slavností vyvrcholí v sobotu 8. září celodenním programem na dvou pódiích na náměstí Přemysla Otakara II. Startuje v 9.00 vystoupením finalistů pěvecké soutěže Hlas Vysokého Mýta a Báry Kopišťové a také Kujebáckým jarmarkem. V 11.15 se koná přehlídka tanečních souborů České besedy Pardubického kraje, které doprovodí dechový orchestr Choceňačka. V 13.50 proběhne slavnostní zahájení hlavního programu Městských slavností a bezprostředně poté vystoupí Barbora Poláková.

Následovat budou vystoupení dalších regionálních hudebních seskupení i z partnerských měst z Korbachu a Ozorkowa. V podvečer zahraje pražská kapela Vanua 2, po ní pardubická Sabrage a pak už bude náměstí patřit kapele MIG 21.

V neděli 9. září od 15.00 se na náměstí Přemysla Otakara II. uskuteční netradiční dobová slavnost ZAŽIJTE TO ZNOVU!, která návštěvníkům umožní si „zažít znovu“ vznik republiky. Vystoupí na ní Staropražští Pardálové, Dasha + Pajky Pajk, Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet a Original Vintage Orchestra. Návštěvníci se dále mohou těšit na virtuální prohlídku prostor, kde vznikala republika, dobovou obecnou školu, prvorepublikovou kavárnu s oblíbenými specialitami T. G. Masaryka, ukázku vývoje českých bankovek, historický automobil z roku 1918, prvorepublikové automobilové veterány i ukázku historické hasičské stříkačky firmy V. I. Stratílek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient