Zájemci o činnost ve volebních komisích se mohou stále hlásit

Volby do zastupitelstev obcí se budou konat ve dnech 5. a 6. října 2018. Z důvodu nenaplněné kapacity mosteckých okrskových volebních komisí se zájemci mohou přihlásit buď osobně v informačním centru pro volby (1. patro budovy magistrátu, č. dveří 116), nebo elektronicky vyplněním přihlášky, kterou najdou v odkazu pod článkem, a jejím odesláním na e-mail [email protected]. Přihlášení bohužel není možné telefonicky. Volby proběhnou v pátek 5. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 6. října od 8 do 14 hodin. Odměny členů okrskových volebních komisí byly s platností od 1. září navýšeny o 500 Kč Členem mohou

Celý článek »

Nešikovnému zloději to ani na podruhé nevyšlo

Policie v Mostě odhalila totožnost muže, který se měl dopustit dvou případů vloupání. Muž ve věku 32let z Mostu se měl v nočních hodinách pokusit vloupat do objektu jedné zastavárny. Překonal sice okno, ale další vnitřní zabezpečení nikoliv. Přesto poškozenému majiteli zanechal hmotnou škodu ve výši 3 000 korun. Podruhé se v jednom panelovém domě na sídlišti Výsluní vloupal do nebytového prostoru oknem. Netušil, že ve vedlejší místnosti je přítomen zaměstnanec. Toho probudil hluk a na neznámého muže zakřičel. Lapka se dal na útěk, vyskočil oknem a následně zmizel mezi domy. Vyšetřovatel nyní Mostečana obvinil z přečinu krádeže vloupáním.

Celý článek »

Další ročník Festivalu medu a písničky se nezadržitelně blíží

Areál muzea Fojtství bude po roce opět hostit třídenní multižánrový Festival medu a písničky. Oblíbená akce odstartuje již tento čtvrtek. Festival medu a písničky přináší do Kopřivnice pátým rokem program určený jak zájemcům o včelaření, nadšeným včelařům, tak široké veřejnosti, kterou chce s tímto řemeslem blíže seznámit. „Také letos zůstaneme u osvědčeného scénáře tří tématických dnů, kdy první, tedy čtvrtek, bude věnován dětem, pátek perníku a guláši a sobota bude ve znamení folklórních slavností,“ sdělil hlavní organizátor akce a místopředseda Základní organizace Českého svazu včelařů Tomáš Kostelník. Vzhledem k tomu, že hlavní myšlenkou Festivalu medu a písničky je osvěta

Celý článek »

Těsná prohra v odvetě. Trenčín kohouty přetlačil o jedinou branku

Olomoučtí hokejisté zajížděli na trenčínskou půdu se skvostnou bilancí. Hanáci totiž dokázali Duklu v posledních sedmi případech vždy udolat. Utkání na Zimním stadionu Pavla Demitry však zamezilo v pokračování této fantastické bilance. Olomouc sice dokázala ve druhé třetině zareagovat zásluhou branky Jana Káni na trenčínský minitrhák, koncovka už však patřila domácím. Po Heclově ráně v 56. minutě se dostala Dukla do jednobrankového vedení a navíc v poslední minutě ještě díky Sojčíkovi svou dominanci potvrdila. Samotná trefa olomouckého centra Bruno Mráze už jen skóre kosmeticky upravila, Hanáci tak tentokrát prohráli v poměru 2:3. Hanáci do utkání nastoupili s odhodláním napodobit

Celý článek »

Šternberská školka Nádražní prošla rekonstrukcí za 32 milionů

Finančním objemem nejrozsáhlejší a možná i veřejností (zejména tou mladou i nejmladší generací) nejsledovanější akcí letošního roku je investice města do rekonstrukce mateřské školy v Nádražní ulici. Oficiální název projektu je „Rozšíření kapacity mateřské školy na ulici Nádražní, Šternberk“. Mateřská škola Nádražní přivítala v pondělí 3. září první děti, veřejnost si bude moci prohlédnout interiéry i zahradu zrekonstruované školky v sobotu 22. září v rámci dne otevřených dveří. Pozvánka bude zavčas zveřejněna. „Rekonstrukcí došlo k rozšíření stávající kapacity budovy o jednu třídu. Vzniklo dostatečné zázemí pro děti a zaměstnance: tři třídy, každá s kapacitou 28 dětí – šatny, hygienické

Celý článek »

Fakultní nemocnice Olomouc otevřela první energeticky úspornou kliniku v České republice

Slavnostního otevření se v úterý 4. září 2018 dočkala nejmodernější budova ve Fakultní nemocnici Olomouc. Největší stavba v jejím areálu za posledních deset let, která navíc jako jediný objekt svého druhu v České republice splňuje standardy pasivní budovy, dostala označení Y a sloužit bude pacientům a pracovníkům II. interní kliniky gastroenterologie a geriatrie. Objektu za téměř 398 milionů korun požehnal při jeho otevření i olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Podle ředitele Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Romana Havlíka, Ph.D. zvažovalo její vedení i rekonstrukci a využití stávajících objektů. „Ukázalo se však, že už neodpovídají nárokům současné medicíny a požadavkům na

Celý článek »

Darujte kola dětem z Afriky

Kola, helmy, náhradní díly, reflexní vesty či cyklonářadí – tím vším je možné přispět v rámci sbírky Kola pro Afriku, která se uskuteční v pondělí 17. září. Dary se budou shromažďovat v době od 9 do 11.30 a od 14 do 17 hodin u vstupu do bývalých Dukelských kasáren. Kolo přitom nemusí být funkční – před převozem se servisují. Nefunkční se pak využívají na náhradní díly. Darované věci poputují do Gambie, země, které se společnost Kola pro Afriku věnuje již sedmým rokem. „Tam kola pomáhají místním dětem dostat se za vzděláním. Některé gambijské děti to mají totiž do školy

Celý článek »

Krajská hokejová liga startuje koncem září, Kohouti již prodávají permanentky

Nový ročník krajské hokejové ligy odstartuje v neděli 30. září, kdy českotřebovští Kohouti přivítají na svém ledě Lanškroun. Hned ve druhém kole dojde na reprízu loňského finále, 3. října zajíždějí Kohouti do Moravské Třebové. Fanoušci klubu si mohou od úterý 4. září v českotřebovském Městském muzeu v Klácelově ulici zakoupit permanentní vstupenky. Tyto vstupenky platí pro první a druhou část soutěže, tedy pro celkem 15 domácích zápasů, a to v období od 30. září 2018 do 27. ledna 2019. Cena permanentky je 500 Kč. V omezeném množství budou k dispozici permanentní vstupenky na místo, s platností na celou hokejovou

Celý článek »

Školní rok zahájila i umělecká škola v Jablonném nad Orlicí

Pro svůj žákovský sešit a rozvrh hodin si v pondělí 3. září došli žáci i do základní umělecké školy. Ti „ostřílení“ už sami, ti menší a noví žáčci dorazili dnes po poledni spolu s rodiči a sourozenci do ZUŠ, aby se seznámili se svými učiteli a domluvili podrobnosti ohledně výuky v hudebním, tanečním i výtvarném oboru. Převzato ODTUD

Celý článek »

Baník zve na velkou autogramiádu

Velkou autogramiádu hráčů a celého realizačního týmu chystá Baník Ostrava pro všechny své fanoušky. Bude se konat v úterý 11. září od 17.30 v ostravském obchodním centru Forum Nová Karolina. Každý, kdo má Baník rád, má šanci získat cenné podpisy, ale také například vyhrát permanentní vstupenku nebo se setkat s přítomnými klubovými legendami. To vše v průběhu úterního podvečera. O tom, že se bude autogramiáda konat, rozhodli sami fanoušci Baníku. Klub, respektive sami hráči před domácím utkáním s Duklou Praha vyhlásili, že pokud diváci překonají návštěvnický rekord ze všech domácích utkání Baníku s týmem z Julisky v éře samostatné

Celý článek »

Mladík za volantem porušil snad všechna pravidla

Dne 1. září 2018 v městské části Moravská Ostrava a Přívoz spatřila motorizovaná hlídka automobil couvající na křižovatce. Následně se vozidlo na stejném místě otočilo a vjelo do zákazu vjezdu. Hlídka riskujícího řidiče dostihla a zastavila. Mladík řídící vozidlo byl pro podezření z několika přestupků vyzván k setrvání na místě. To však neakceptoval a započal nekontrolovaně couvat, při čemž naboural zaparkované vozidlo. Následná zběsilá jízda v protisměru jednosměrnou ulicí započala stíhání podezřelého, ke kterému se přidala také hlídka Policie ČR. Podezřelý následně zastavil vozidlo a vydal se na útěk. U dostiženého mladíka bylo naměřeno dechovou zkouškou 1,8 promile a

Celý článek »

Nejtvrdším hasičem se v Ostravě stal David Kubiš z Písku, domácí Roman Viej opět třetí

David Kubiš z HZS Jihočeského kraje (Písek) se stal absolutním vítězem a nejtvrdším hasičem na dnešní TFA Ostravská věž. Druhý celkově skončil Petr Plaček z HZS Pardubického kraje, bronzový byl – stejně jako loni – Roman Viej z HZS Moravskoslezského kraje. Ceny nejlepším předávali společně s ředitelem HZS Moravskoslezského kraje brig. gen. Vladimírem Vlčkem ostravský primátor Tomáš Macura a senátor Zdeněk Nytra (dříve ředitel HZS MSK). Závodníci absolvovali v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, celkem devět nejrůznějších pohybových, silových a překážkových disciplín. Cíl byl na vrcholu vysoké pece, zvané Bolt Tower. Ve věkové kategorii HZS

Celý článek »

Kateřina Linhartová

Poslední články

Tvorba webových stránek: Webklient