Žák základní školy vystříkal sprejem třídu, jedna spolužačka je ve vážném stavu

Plzeňští záchranáři postupně odvážejí děti ze základní školy v Chotěšově, které se nadýchaly zatím nepotvrzené látky. Jedna z dívek je ve vážném stavu. Vše způsobil jeden ze žáků druhého stupně, který jednu ze tříd vystříkal voňavkami. „Žák velmi pravděpodobně smísil dvě voňavky. Specialisté nyní zjišťují, zda se v lahvičkách nacházela skutečně látka deklarovaná na obalu,“ mluvčí hasičů Petr Poncar. I proto se na místo dostaví pojízdná laboratoř z nedaleké Třemošné.

Třinácti dětem se po nadýchání udělalo zle a zvracely. „Ve třídě došlo k rozptýlení kosmetických přípravků, jejichž koncentrace vyvolala alergickou reakci a podráždění dýchacích cest u malých žáků,“ uvedl mluvčí záchranné služby Martin Brejcha.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.