Žáci Základní školy T. G. Masaryka v Blansku mají novou družinu

Modernizace zázemí pro dvě oddělení školní družiny se dočkala Základní škola T. G. M. na Rodkovského ulici v Blansku. Třetí třída na rekonstrukci teprve čeká. Na řadu přijde v příštím roce.

Původní nevyhovující prostory dvou oddělení školní družiny a kabinetu prošly kompletní rekonstrukcí. Ve třídách byly položeny nové vinylové podlahy, po výměně elektroinstalace přišly na řadu i nové omítky s moderní výmalbou, keramické obklady a obklady stěn, nechybějí ani protihlukové podhledy. Samozřejmostí je rovněž účelný moderní nábytek v příjemném barevném provedení v hodnotě 500 tisíc korun, který škole dodala těrlická společnost společnost INTERDEKOR HP, s. r. o.

Prostory jsou nově bezbariérové díky nové rampě, lépe dostupné je také zbrusu nové sociální zařízení. Stavbu za 1,5 milionu korun provedla blanenská společnost ZT energy, s. r. o., ta dnes také předala škole dar ve formě finanční poukázky na sportovní aktivity dětí.

Projekt je podpořen z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím MAS Moravský kras. Prostory byly předány do užívání dnes dopoledne slavnostním přestřižením pásky, kterého se ujali představitelé vedení města a ředitel školy se zástupcem zhotovitele.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak