Search
Close this search box.

Vzhůru do Anglie! Česko čeká na Euru tým z Albionu

S finalistou a semifinalistou posledního světového šampionátu se český reprezentační tým střetne na ME, které se bude konat příští rok. Včerejší los v Bukureští totiž rozhodl o tom, že se Češi v základní skupině utkají s Anglií, Chorvatskem a vítězem play-off Ligy národů C (Izrael, Norsko, Skotsko, nebo Srbsko).

Právě s Anglií se Česko střetlo v nedávno skončené kvalifikaci. Po drtivé porážce 0:5 ve Wembley dokázali Češi v Praze Anglii porazit 2:1, což jim hodně pomohlo k následnému postupu. „S Garethem Southgatem jsme se pozdravili na pódiu, zasmáli jsme se tomu, že se zase uvidíme. Popřáli jsme si štěstí. Uvědomujeme si, kdo proti nám stojí. Ale s Anglií jsme měli možnost si vyzkoušet, že s nimi jde zahrát dobrý zápas i s vítězstvím, byť to bude tentokrát ve Wembley,“ řekl český reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý.

S Chorvatskem se český tým naposledy střetl na Euru 2016, kdy dokázal v základní skupině s Jihoslovany remizovat 2:2.
„Nezaskočilo mě to. Hrozilo to, protože třetí koše byly obsazené. Člověk začne hned přemítat. Zase Anglie, zase ve Wembley. Těžký soupeř, Chorvatsko to samé. Když jsem se koukl na další skupiny, tak je těžké si vybírat a říkat, že ta je hratelnější než tahle,“ uvedl Šilhavý.

Čtvrtý tým vzejde z březnové kvalifikace. „Může to být i Srbsko, takže bychom zase měli skupinu Anglie a Balkán. To už jsme si vyzkoušeli, tak třeba by nám to sedělo,“ připomněl Šilhavý skutečnost, že v kvalifikaci Česko utkalo také s Kosovem, Černou Horou a Bulharskem.

„Naším cílem je postup ze skupiny, byť si uvědomujeme, kdo proti nám stojí. Ale s Anglií jsme měli možnost si vyzkoušet, že s nimi jde zahrát dobrý zápas i s vítězstvím, byť to bude tentokrát ve Wembley,“ dodal trenér Šilhavý.

Los základních skupin mistrovství Evropy 2020:

Skupina A: Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko

Skupina B: Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko

Skupina C: Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play-off Ligy národů D (Gruzie, Severní Makedonie, Kosovo, Bělorusko)*

Skupina D: Anglie, Chorvatsko, vítěz play-off Ligy národů C (Skotsko, Norsko, Srbsko, Izrael), Česko

Skupina E: Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play-off Ligy národů B (Bosna, Slovensko, Irsko, Sev. Irsko)

Skupina F: vítěz play-off Ligy národů A (Island, Bulharsko, Maďarsko, Rumunsko)*, Portugalsko, Francie, Německo

* pokud play-off Ligy národů A vyhraje Rumunsko, bude hrát ve skupině C a vítěz play-off D se přesune do skupiny F

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient