Search
Close this search box.

Víceméně úspěšných čtrnáct dnů růžové části FBC Česká Lípa

Poslední lednový a první únorový víkend se představila hned 4 družstva dámské složky FBC Česká Lípa.

Poslední lednový a první únorový víkend se představila hned 4 družstva dámské složky FBC Česká Lípa.

Mladší žákyně, které letos zažívají vydařenou sezónu, se vydaly 28.1. do Liberce. Na úvod turnaje si bez problémů poradily s týmem Bivojek z Litvínova. Kromě jednoznačné výhry 11:4 a početného fanklubu rodičů potěšil trenérku především fakt, že se do kanadského bodování, ať gólem či nahrávkou, zapsaly všechny hráčky v poli, navíc se hattrickem blýskla Bořková. Ani hráčky TJ Turnov neznamenaly pro rozjetou Českou Lípu větší překážku. V zápase zazářila K. Zikmundová, která přesně zamířila hned pětkrát a notně přispěla k celkové výhře 10:5. I s velkým favoritem z Liberce držela naše děvčata dlouho krok. Bohužel jim nevyšel začátek druhé půle zápasu, ve kterém v krátkém sledu hned několikrát inkasovaly a i přes velký tlak ke konci zápasu se jim již skóre dohnat nepodařilo (7:11). Spolehlivou Adélku Červinkovou v bráně doplnil zbytek týmu bojovným a houževnatým výkonem a děvčata tak k radosti všech zúčastněných znovu potvrdila, že se jim v letošní sezóně daří na hřišti i mimo něj. Jen tak dál.

Sestava České Lípy: A. Červinková, L. Machová (5+2), M. Sladomelová (1+2), N. Seifrtová (1+2), K. Zikmundová (8+3), A. Kovářová (3+0), Bořková D. (5+3), Fleklová (2+1), Štajnerová (1+1)

V sobotu 3.2.2018 se do Liberce vydaly tentokrát starší žákyně. Střetly se zde se zkušeným Turnovem, o něco slabším, ale za to bojovnějším Frýdlantem a domácím favoritem soutěže Libercem. Bohužel se již tradičně první zápas nevyvíjel podle našich představ. Téměř celý zápas se zaspal a z naší strany se hrálo spíše jen v posledních pár minutách. Po krátkém a jednoznačném boji podlehla děvčata Turnovu 15:4.

Druhý zápas s Frýdlantem a třetí s Libercem byl už úplně o něčem jiném. Na hřišti byl naprosto jiný tým a holky podaly výborný týmový výkon. Rvaly se, co to šlo, a to taky přineslo výsledky. S Frýdlantem jsme přesvědčivým výkonem vyhráli 6:3 a se silným Libercem, kdy českolipští rakeťáci po celou dobu velice dobře drželi krok, jsme prohráli 2:6.

Sestava České Lípy: D. Dvořáková – A. Jonášová, M. Šorfová, N. Seifrtová, V. Pánková, K. Pekárková, E. Legnerová, L. Smrčková, Š.Haklová

Ještě téhož večera přivítaly českolipské ženy na domácí palubovce jednoho z favoritů, v současnosti druhou Florbalovou akademii Mladou Boleslav. Po nadějné první třetině, kterou naše holky prohrály o jedinou branku, bohužel přišla méně vydařená třetina druhá. Ta jednoznačně patřila soupeřkám, které pěti vstřelenými brankami zápas v podstatě rozhodly. Ač byla třetí část hry již herně vyrovnaná a střelecky se dařilo i našim hráčkám (prosazoval se především nově složený útok Ševčíková – Gembecová – Boleslavová), výhru si hosté s přehledem pohlídali. Výstižný je komentář trenéra domácích Slaného: Na začátku jsme byli horší, ale pak jsme se zlepšili. Pak jsme se zase zhoršili a na konci jsme byli nejlepší, děkujeme soupeři.

FBC Česká Lípa x Florbalová akademie Mladá Boleslav 6:10 (2:3; 0:5; 4:2)
Sestava České Lípy: 
E. Eclerová, M. Motejzíková, K. Pořízková, L. Šmídová, K. Bisová, A. Slaná, N. Dědková, M. Cháberová, K. Boleslavová (1+3), Ševčíková (3+0), Gembecová (2+1)

Směr Litvínov se v neděli 4.2. vydal nejmladší i nejstarší tým českolipských děvčat. Zatímco v Meziboří u Litvínova odehrál svůj další turnaj chřipkou oslabený tým elévek, o kousek dál ve stejnou dobu ženy v Litvínově nastoupily na dvě kompletní pětky, což je v letošní sezóně nebývalý nadstandard.

Horkotěžko se dával tým elévek na turnaj dohromady. Nemoc i jiné aktivity vyřadily většinu hráček a jen díky Kiky Žehové (která jinak běžně nastupuje za elévy) a babyflorbalistkám R. Motejzíkové a A. Gembecové vůbec mohl tým nastoupit. S jednou hráčkou na střídání a velkým věkovým hendikepem však naše statečné naděje odehrály všechny tři zápasy s chutí a nasazením. V každém zápase se podařilo našim hráčkám skórovat a ač na body ani v jednom klání nedosáhly, odvážely si z Meziboří dobrý pocit ze hry a drahocenné zkušennosti.

Pět statečných České Lípy: K. Žehová, S. Bartošová, R. Motejzíková, D. Gembecová, A. Gembecová

To ženy byly v Litvínově úspěšnější. První třetina sice patřila domácím Bivojkám, ale ve druhé se naše dámy rozstřílely a dostaly se až do pětibrankového vedení. Nicméně i takto rozehraný zápas se jim v letošní sezóně s Bivojkami v Litvínově podařilo ztratit a i tentokrát měly namále. Domácí stáhly až na rozdíl dvou branek, ale více toho naštěstí nestihly a Česká Lípa si tak připsala další tři body do tabulky první ligy žen.

SK Bivojky Litvínov x FBC Česká Lípa 6:9 (4:3; 0:5, 3:1)
Sestava České Lípy: 
J. Halabalíková, A. Slaná (1+0), L. Šmídová (1+1),K. Bisová, M. Motejzíková, N. Dědková, M. Cháberová (1+0), N. Vránová (0+1), L. Ševčíková (3+0), K. Boleslavová (1+3), M. Gembecová (1+3)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient