Search
Close this search box.

V úterý sehrají znojemští hokejisté bitvu s Villachem

Znojemští hokejisté se po reprezentační přestávce vrací na domácí led, kde budou chtít splnit roli velkého favorita v utkání s trápícím se Villachem. Souboj dvou týmů s dravcem ve znaku startuje v úterý od 18:30.

Osm proher v řadě a poslední příčka ligové tabulky. Tak by se v jednoduchosti dala shrnout aktuální forma Villachu. Rakouští Orli vyhráli naposledy 16. listopadu na domácím ledě, kde porazili Vídeň (2:1). Jen o zápas dříve (13. listopadu) podlehli Znojmu. Od posledního vzájemného měření sil obou celků si tak Rakušané připsali pouhé tři body.

Reprezentační pauza tak jistě přišla týmu vhod, navíc obranné řady posílil kanadský zadák Yann Sauvé, jenž přestoupil z konkurenčního Záhřebu. „Po přestávce můžeme začít s novou energií a jít zápas od zápasu. Několik hráčů se nám vrátilo zpět do kádru, takže se můžeme prezentovat agresivnější hrou,“ prohlásil útočník modrobílých MacGregor Sharp.

V úterý se na znojemském ledě představí dvě mužstva se zcela odlišnou formou, avšak něco mají přeci jen společného. Diváci budou moci sledovat týmy, které jsou nejhorší v proměňování přesilových her, ale rovněž v bránění se početní výhodě soupeře. V obou těchto statistikách zaujímají Orli ze Znojma předposlední pozici a rakouští dravci tu poslední.

Také Jihomoravané zaznamenali v posledních dnech změny v sestavě. Orlí kabinu opustil obránce Rostislav Šnajnar, který již nastupuje v dresu Poruby, naopak s A-týmem začal pravidelně trénovat urostlý junior Adam Jonáš.

Znojemští zažívají skvělý start do závěrečného měsíce v roce, v doposud odehraných čtyřech utkáních zatím vždy zvítězili. Navíc se mohou spoléhat na lepšící se produktivitu – v posledních šesti zápasech skórovali hned 36! Není tak divu, že ligovými statistikami stoupají hlavně Marek Kalus a C. J. Stretch (dělené šesté místo za 30 bodů). Druhý jmenovaný bodoval již osm zápasů v řadě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient