Search
Close this search box.

V sobotu přivítal Harrachov pána hor Krakonoše

V sobotu 17. března do Harrachova sestoupil sám pán hor Krakonoš, aby s jaksepatří velkou slávou přivítal jaro. Bohužel zima se své vlády rozhodně ještě vzdát nechtěla a připravila to pravé krkonošské zimní počasí. Ani mrazy dosahující až deseti stupňů, silné sněžení anárazový vítr, však neodradily stovky návštěvníků a místních obyvatel, a účast na této tradiční harrachovské akci byla opět hojná.

Po průjezdu Krakonošova i hraběcího kočáru, spolu s asijským dvouhrbým velbloudem Bakema s dlouhým průvodem masek, mažoretek, kapelou a davem návštěvníků městem, se celé procesí přesunulo pod běžecký stadion za pensionem Tesla. Tam byl pro všechny přichystán bohatý kulturně-zábavný program v podobě vystoupení kapel různých žánrů, dětského představení, soutěží o ceny či losovačky. Program zahájila slovem starostka města Harrachov Eva Zbrojová, poté pár moudrých i vtipných slov přidal i Krakonoš či hrabě Harrach, přidal se i vládce sousedních Jizerských hor duch Muhu, který město navštívil se svou drahou polovičkou vílou Izerínou a nakonec i starosta z našeho partnerského města Szklarska Poreba Miroslaw Graf.Kromě kulturního programu pro děti i dospělé bylo pro návštěvníky zajištěno jak bohaté občerstvení, tak i možnost nákupu regionálních produktů, či pouťové atrakce historické i novodobé.

Bohužel závěr programu zhatilo počasí, hlavně nebezpečný vítr, kvůli kterému byli pořadatelé nuceni demontovat, vzhledem k bezpečnosti návštěvníků, střechu nad podiem a odpolední program tak zkrátit. I přes všechny tyto nepředvídatelné události lze tento ročník vzhledem k návštěvnosti a reakcím od návštěvníků vyhodnotit jako vydařený.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient