V Pelhřimově se konal vánoční turnaj v taekwondo

Už počtyřiadvacáté se v Pelhřimově uskutečnil prestižní mezinárodní Vánoční turnaj v Taekwondo WTF. Tentokrát se ho zúčastnilo zhruba 380 závodníků, pocházejících většinou z evropských států – kromě Česka to bylo Rakousko, Měmecko, Maďarsko, Ukrajina atd., ale nechyběl třeba ani zástupce Kolumbie. Turnaj v sobotu 8. prosince odpoledne slavnostně zahájili starosta města Ladislav Med a ředitel turnaje Petr Lacek. „Dovolte mi, abych vás přivítal na jednom z nejvýznamnějších turnajů v taekwondo v České republice. Přeji vám, aby vaše souboje probíhaly velmi sportovně a abyste z nich měli ten správný pocit, ať už vyhrajete nebo ne,“ řekl starosta a zároveň pozval účastníky k návštěvě města a jeho krásného historického centra. Poděkoval také pořadatelům, kteří se se ctí zhostili nelehkého úkolu takovýto turnaj zorganizovat. Slavnostní ceremoniál pak pokračoval předáním upomínkových předmětů zástupcům jednotlivých týmů.
Po přestávce pokračoval program zápasů, který začal už v sobotu ráno a probíhal po celou sobotu a neděli. Sobota patřila dětským kategoriím do 12 let, v neděli pak svedli boje starší závodníci.

Z VÝSLEDKŮ – POŘADÍ TÝMŮ
1. KDYSH Charkov; 2. Sokol Hradec Kralové; 3. Kangsim Dojang Praha. Pořádající SK Taekwondo Lacek se do hodnocení už tradičně nezapočítává (filozofií klubu je, aby poháry „odešly do světa“ a reprezentovaly), ale za zmínku určitě stojí, že v bodovém hodnocení získal o 150 bodů více než Charkov.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

LujMarí (Mariana Lujza Palugová): ECHOES

Vnitroblock v pražských Holešovicích uvádí výstavu ECHOES autorky vystupující pod jménem LujMarí (Mariana Lujza Palugová). Expozice potrvá od 16. července do 19. srpna 2026. Vernisáž

Tvorba webových stránek: Webklient