V Náchodě se konal první ročník Seniorády

Město Náchod si hýčká své občany, a to bez rozdílu věku. A protože chce přispět ke kvalitě života i těch dříve narozených, pořádá např. projekt Aktivní senior, v rámci něhož se senioři mohou hlásit do ZUŠ do tzv. Akademie 60+, účastnit se několikrát do roka různých workshopů v Městské knihovně v Náchodě a nebo navštívit nepřeberné množství výletů v česko-polském příhraničí a to vše ZCELA ZDARMA.

Novinkou je letos první ročník Seniorády, která se na atletickém stadionu Hamra uskutečnila v sobotu. Senioři se tam mohli utkat celkem v sedmi disciplínách – Spin Ladder, Kroužky, Florbal, Hod na koš, Ruské kuželky, Lukostřelba a Nordic Walking. Město Náchod zajistilo vybavení všech disciplín a díky sponzorům také věcné ceny a občerstvení. Náchod děkuje Pekárnám a cukrárnám Náchod, Primátoru Náchod, společnosti Proma Reha a projektu Seniorské pasy. A v neposlední řadě všem účastníkům a soutěžícím, kteří si i díky krásnému počasí užili dnešní soutěžní den.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.