Search
Close this search box.

V Krnově mají lidé možnost upozornit na nedostatky ve městě

Má smysl se účastnit Fóra Zdravého města Krnova, což je každoroční veřejné setkání občanů, zástupců města a odborníků? Určitě ano. Jeho výsledkem je totiž seznam námětů, které by město mělo řešit. A postupně k jejich řešení skutečně dochází. Důkazem může být regulace hazardu, právě probíhající rekonstrukce koupaliště, pokračující modernizace zimního stadionu, vyhlášení architektonické soutěže na Hlavní náměstí, rekonstrukce školního hřiště u základní školy v Žižkově ulici nebo zprovoznění hlášení závad a nedostatků na webu města.

„Občané chtějí vidět reálné výsledky, čeho se těmito setkáními dosáhlo. Proto chystáme velký přehled projektů, které byly realizovány na základě jejich podnětů z Fór Zdravého města. Projekty budou prezentovány na velkoplošných panelech na Hlavním náměstí, v Krnovských listech a také na samotném fóru. Všechny podněty, které byly v průběhu let nadefinovány, mezi nimi ale nenajdou. Některé nemáme možnost ovlivnit, řešení jiných zabere delší dobu, proto nejsou výsledky vidět hned. Prezentací projektů chceme ukázat, že názory občanů nezapadnou do šuplíku, ale pracujeme s nimi,“ říká místostarosta Jan Krkoška.

Fórum Zdravého města je každoročně se opakující veřejné projednávání k celkovému rozvoji města a kvalitě života jeho obyvatel. Akce se účastní zástupci veřejné správy, neziskového i podnikatelského sektoru, vzdělávacích a odborných institucí, ale především je určena pro širokou veřejnost. Účastníci se na fóru mohou vyjádřit k jakémukoli problému, oblasti či tématu, které je z jejich pohledu problematické a zaslouží si pozornost. „V letošním roce se Fórum Zdravého města Krnova koná už po sedmé. Uskuteční se ve čtvrtek 26. dubna od 17.00 hodin v prostorách velkého sálu Střediska volného času Krnov v Dobrovského ulici,“ uvádí koordinátorka Zdravého města Krnova Kristýna Antonyová.

V minulém roce občané zastupitelům města předali šest témat k řešení. Nejvíce hlasů v anketě získaly oprava sokolovny, atletického stadionu a kurtů; rekonstrukce a modernizace divadla; budování multifunkčních hřišť pro děti, dospělé i seniory; zlepšení stavu lokality bývalé slévárny v Revoluční ulici; stezka v oblacích na Cvilíně a navýšení počtu laviček mimo centrum. „Tato témata, stejně jako řada dalších příležitostí definovaných na fórech v minulých letech, jsou v řešení, některé problémy se pravidelně opakují,“ uzavírá Kristýna Antonyová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient